Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinn valijameestest on ilmselt kuus Keskerakonnast

02.09.2016
TALLINNA VOLIKOGU

Vabariigi valimiskomisjonile on praegu teada 15 valimiskogu liiget, Tallinna opositsioonierakonnad üritavad kümnest valimiskogu kohast endale saada vähemalt nelja, edastas “Aktuaalne Kaamera”.

Riigikogu esimees Eiki Nestor kutsus valimiskogu kokku vahetult pärast seda, kui riigikogu ei suutnud kolmandas voorus uut presidenti valida. Seega pidid ka kohalike omavalitsuste volikogud hakkama tegelema valimiskogusse esindajate valimisega.

Enamikul omavalitsustel on esindajaid üks või kaks. Tartul on neid neli, Tallinnal aga kümme.

“Lihtne matemaatika osundab täna, et juhul kui kõik volinikud kohale tulevad ja hääletamisel osalevad, peaks Keskerakond saama kuus valijameest, Isamaa ja Res Publica Liit kaks, sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond kumbki ühe valijamehe, aga mingisuguseid koostööläbirääkimisi täna peetud ei ole,” rääkis Tallinna linnavolikogu SDE fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Valimiskogu koosneb kahest suurest grupist: 101 riigikogu liiget ja 234 kohalike volikogude esindajat. Valimiskomisjonile on reedese seisuga teada 15 kohalike volikogude esindajat, kellest pooled kuuluvad valimisliitu.

Valimiskogu liikmed peavad volikogudes olema määratud 17. septembriks. Presidenti kogunetakse Estonia kontserdisaali valima nädal hiljem, 24. septembril.

BNS

FOTO: PM/Scanpix