Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tallinna admiraliteedi planeering võib minna uuesti läbivaatamisele

11.11.2015
admiraliteedi bassein

Tallinna Admiraliteedi ala detailplaneering võib minna uuesti läbivaatamisele, kui osapooled projekteerimistingimustes kokkuleppele ei jõua, vahendas ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Sadama Admiraliteedi ala võistluskonkurss on läbi kukkunud, sest ehkki Porto Franco kaubanduskeskuse arendaja on pidanud läbirääkimisi vaidlusalusel konkursil teisele kohale jäänud Kadarik-Tüür arhitektidega, ei teostu ilmselt ükski võistlusele esitatud projekt, kuna ükski neist ei vasta projekteerimistingimustele. Kas korraldatakse uus konkurss, pole veel selge.

“Tallinna linn pole edasimineku eeltingimuseks seadnud uue arhitektuurikonkursi korraldamist, küll aga oleme me praegu ette valmistamas porjekteerimistingimusi, mis käsitlevad avaliku ruumi kvaliteedi ja juurdepääsutöödega seonduvaid küsimust. Järmisel nädalal alustame tööd kaasatavate huvigruppidega, kelle hulgas on ka Eesti Arhitektide Liit ja loodame saada projekteerimistingimused eelnõuna kokku selle kuu lõpuks, et panna nad detsembri alguses avalikule väljapanekule” lausus Tallinna linna peaarhitekt Endrik Mänd.

Eesti Arhitektide Liit on seisukohal, et korraldada tuleks uus võistlus ja linna algatus projektitingimused üle vaadata on arhitektide hinnangul igati tervitatav.

“See on väga hea areng, et linn soovib oma seisukohti sõnastada senisest selgemalt ja teha seda läbi projekteerimistingimuste avaliku menetluse, Eesti Arhitektide Liit on palunud ennast kaasata sinna avalikustamise faasi ja oleme huvitatud kaasa lööma ja vaatama, et need projekteerimistingimused saaksid sellised, et avalikkuse huvid oleks kaitstud,” rääkis EALi esimees Indrek Allmann.

Ka linnale on peamiseks põhimõtteks rannaala avatuks jätmine avalikkusele. Kui detsembri alguseks kokkuleppele ei jõuta, ei välista linna ka uue detailplaneeringu algatamist. See tähendaks aga kümneaastast pausi rannaala arenduses.

“Nõudmised avalikule ruumile ajas kindlasti muutuvad, samas peame me siiski järgima mingisugust järjepidevust. Planeerimisprotsessid on väga pikad ja kui me jääme iga kümne aasta tagant ainult mehaanilisi planeeringuid uuendama, siis me tulemuseni mitte kunagi ei jõua. Siiski langetatud otsused peaksid igal ajahetkel olema piisavalt kvaliteetsed, et nad peaksis ajaproovile vastu,” tõdes Allmann.