Tallinn algatas vastuolulise ideekorje programmi

Eesti,
- Updated

Tallinna linnavolikogu andis neljapäeval oma heakskiidu ideekorje programmile, mis opositsiooni väitel on üks element sügiseste valimiste eelses Keskerakonna kampaanias.

“Tallinna positiivse programmi” loojateks on linnaelanikud, kodanikeühendused ja mittetulundusühingud. Iga Tallinna elanik, kes soovib kaasa rääkida, on oma ettepanekutega oodatud. Programmi eesmärk on julgustada linlasi välja pakkuma erinevaid uuenduslikke ideid ja ettepanekuid linnaruumi parendamiseks, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonna juhitud Tallinna linnavõimudega opositisoonis olevate erakondade esindajad on algatust kritiseerinud, väites, et selle abil kasutab Keskerakond linna vahendeid oma valimiskampaanias.

Linnavolikogu revisjonkomisjoni liige Kaido Kukk Isamaa ja Res Publica Liidust (IRL) teatas kolmapäeval, et Keskerakond plaanib koostada oma valimisprogrammi Tallinna kohalikeks valimisteks linna raha eest, algatades selleks uue “Tallinna positiivse programmi” kuni järgmiste kohalike valimisteni. Kukk viitas, et sarnaselt käitus Keskerakond ka 2014-2018 programmiga enne 2013. aasta kohalikke valimisi.

Linnavolikogus toetas algatust „Tallinna positiivne programm 2018-2022“ 40 volikogu liiget.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Põhja-Tallinna ringkonna juht Urmas Espenberg ei usu samuti, et selline kavatsus on tõeliselt siiras ja et hiljem ei rakendu programm nagu ikka ootamatult saabuvatel KOV valimistel Keskerakonna vankri ette: “Teeme oma ideekorjet ise ja seda nii linnaosade laatadel kui ka teistel avalikel üritustel, samuti kogume infot elanike soovide ja murede kohta interneti teel.”

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – eakatele toidupakkide jagamine ja filmi vaatamine kinos Coca-Cola Plaza 2014

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused