Tallinna arengukava „2035“ näeb Tallinnat paigana, kus annavad tooni pearättidega moslemid

Eesti,
- Updated
©kuvatõmmis
Tallinn aastal 2035?

Eelmisel nädalal avalikustas Tallinna linnavalitsus arengustrateegia “Tallinn 2035”, mis annab suuniseid Eesti pealinna arendamiseks järgmise 15 aasta jooksul. Rahvuskonservatiividel paneb see dokument häirekella helisema, sest Tallinna kujutatakse seal multikultuurse paigana, kus linnapilti ilmestavad pearättidega moslemid.

Strateegiliste eesmärkide peatükis „Heatahtlik kogukond“ võime lugeda: “Tallinna elanikkond põimub keeleliselt ja sotsiaal-majanduslikult. Igas vanuses, erineva elatustasemega ja eri rahvusest inimesed elavad koos samades naabruskondades. /…/ Erinevad ühiskonnagrupid suhtlevad omavahel, luues uusi kooslusi ja ideid…”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teksti ilmestab illustratsioon, mis kujutab mosleminaist ja valget ratastoolis mees malet mängimas. Mitme teise peatüki all leiab veel pilte, kus kujutatakse pehmelt öeldes erineva päevitusastmega inimesi.

Kuna on vähetõenäone, et nende piltide sattumine arengustrateegiasse on juhuslik, siis tuleb küsida kiuslikke küsimusi.

Kas, ja kui siis, millal on valijad andnud mandaadi kujundada Eesti pealinnast multikulti metropol? Kas Eesti põhiseadus, mille preambuli kohaselt on Eesti riigi eesmärk tagada eesti rahvuse ja kultuuri säilimine läbi aegade, Tallinnas ei kehti? Kas Tallinna linnavalitsuses on ettevalmistamisel ka immigratsiooniprogramm järgmiseks 15 aastaks, mille kaudu kavatsetakse linnapilti sisserändajatega ja nende kaasa toodud kultuuriliste eripäradega rikastada?

Tallinna linnavalitsus ja arengustrateegia koostamise meeskond võlgneb avalikkusele selgituse.

Lugejad aga saavad esitada arengustrateegiasse muutmisettepanekuid kuni 22. oktoobrini. Selleks tuleb minna leheküljele strateegia.tallinn.ee

 

 

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused