Tallinna hotellides ei leia eestikeelseid telekanaleid – mis on selle taga?

Eesti,
©Scanpix
Hotellis võiks ka Eesti elu telest jälgitav olla.

Üks lugeja teavitas Uusi Uudiseid veidrast olukorrast Tallinnas (ja võib-olla ka mujal Eestis) asuvates hotellides.

Nimelt puuduvad paljude hotellide telerites Eesti kanalid, Vene kanaleid on aga küllaga. Näitena toob ta järgmised majutuskohad: Hotell Centennial (Endla tänaval), Hestia Hotel Europa (Paadi 5), Myapartments (Sakala tänaval), seega kõik Tallinnas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Huvitav, kas meie seadustes on lünk, mis annab omanikele võimaluse Eesti kanaleid ignoreerida? Omanikud on ilmselt venelased,” arvab kirjasaatja.

Venekeelsed kanalid on majutusasutustes kindlasti Vene turistide pärast, sest nemad tahavad ka võõrsil omi saateid vaadata. Lääne poolt tulijad aga on ilmselt kohalikust eksootikast rohkem huvitatud ja neile peaks selleks võimaluse andma.

Uute Uudiste arvates võiks eestikeelsed kanalid olla kõigis hotellides nähtavad, isegi kui nende vastu suurem huvi puudub – kui hotellis ööbija meelelahutust otsides neid klõpsib, siis võib ta meie kanalitele sattudes Eestist rohkem huvituma hakata. Näiteks laulupeo ülevus peaks iga Eestimaa külastajani jõudma. Rahvusringhäälingu kanalid on lisaks ju ka tasuta, seega võiks need pakettides igal juhul olemas olla.

Turism on üks Eesti majanduse aluseid, sest ta pakub teenimisvõimalust majutus- ja meelelahutusasutustele, kauplustele, transpordifirmadele ja veel paljudele majandusvaldkondadele. Eesti oma telekanalite kättesaadavus on üks osa meie maa reklaamimisest, et turistid teaksid siin toimuvast rohkem, seda ka siis, kui see info on eestikeelne – ehk äratab miski huvi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused