Tallinna keskerakondlastest juhid teenivad äriühingute nõukogudes kopsakat lisatasu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Taavi Aas

Tallinna linnapea, abilinnapeade ja volikogu esimehe igakuine sissetulek ei piirdu ametliku palgaga – kõik nad kasseerivad sisse kopsakat hõlptulu Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogudes istudes.

Eile kirjutasid Uued Uudised, kuidas keskerakondlik linnavõim on Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogud mehitanud peaaegu täielikult oma liikmetega. Koht nõukogus on poliitiline positsioon, kus ei eeldata erialast pädevust – nõukoguliikme töötasu eest ostetakse parteilist lojaalsust.

Nõukogude koosseisu ja töötasusid vaadates hakkab kohe silma, et kõige suurema suutäie linnapirukast haukavad linnapea ja abilinnapead. Pole kahtlust, et linnajuhid peavad äriühingute ja sihtasutuste tööl silma peal hoidma, aga tervele mõistusele jääb arusaamatuks, miks on neile selle eest määratud kopsakas lisasissetulek – sisulist tööd või vastutust nõukogu ametiga ei kaasne.

Tallinna volikogu esimees MIHHAIL KÕLVART saab palka ligi 5300 eurot kuus, ent korralik palgalisa tuleb koguni kolmest nõukogust. Kõlvarti töötasu Tallinna Linnahalli AS Nõukogu esimehena on 750 eurot, SA Tallinna Hambapolikliinik nõukogu esimehena 1000 eurot ning SA Tallinna Lauluväljak nõukogu liikmena 750 eurot.

KALLE KLANDORF, kes teenib abilinnapeana üle 4200 eurost kuupalka, on samuti kolme nõukogu liige. Linnatranspordi AS nõukogu esimehena saab ta 1000 eurot kuus, AS Tallinna Soojus juhina 1000 eurot kuus ning AS Tallinna Jäätmete taaskasutuskeskus nõukogu esimehena veel 1000 eurot. Peaaegu teine palk lisaks!

Tallinna linnapea TAAVI AASA palk linnapeana on 5300 eurot. SA Tallinna Televisioon nõukogu esimehena teenib ta lisaks 750 eurot ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimehena 1000 eurot. (Alles hiljuti oli Aas ka Tallinna Transpordi AS-i nõukogu esimees, kust ta kasseeris iga kuu veel 1000 eurot.)

Tallinna abilinnapea VADIM BELOBROVTSEVI kuupalk on 4200 eurot. SA Õpilasmalev nõukogu liikmena saab ta lisatasu 375 eurot ning SA Tallinna Kultuurikatel nõukogu liikmena 500 eurot.

Tallinna abilinnapea TÕNIS MÖLDER saab palka 4200 eurot kuus, ent AS Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogu liikme koht toob lisaks 750 eurot ning AS Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu liikme koht 750 eurot.

Tallina abilinnapea EHA VÕRK teenib 4200 eurot kuus, aga AS Tallinna Tööstuspargid nõukogu liikmena tuleb juurde 750 eurot ning SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid nõukogu liikmestaatus lisab tema sissetulekule veel 500 eurot.

4200 eurose töötasuga abilinnapea ANDREI NOVIKOV saab Tallinna Linnahalli AS Nõukogust lisaks 500 eurot, abilinnapea TÕNIS MÖLDER AS Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogust 750 eurot, abilinnapea AIVAR RIISALU AS Tallinna Tööstuspargid nõukogust 750 eurot ning abilinnapea ZÜLEIXA IZMAILOVA AS Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse nõukogust 750 eurot.


Foto: Korralik sissetulek paneb vuntsi liikuma.
Allikas: Scanpix

LOE LISAKS:

PÕHJALIK ÜLEVAADE: Kuidas Keskerakond maksumaksja rahaga oma toiduahelat püsti hoiab

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused