Tallinna linnapea kandidaat Martin Helme: Arvo Sarapuu kinnipidamine ei lõpeta korruptsiooni Tallinna valitsemisel

Eesti,
- Updated

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu kinnipidamist ja ametist kõrvaldamist tuleb tervitada, kuid see samm üksi ei lõpeta korruptsiooni Tallinnas prügimajanduses ja linna majandamises, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna Tallinna linnapea kandidaat Martin Helme.

“Hüdral raiuti täna maha üks pea, aga koletise tapmiseks sellest ei piisa. Uued pead kasvavad asemele nii kaua, kuni linnajuhtimine püsib Keskerakonna käes,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Korruptsiooniskeemid lagunevad, kui lammutada poliitikute ja poliitiliste ametnike toiduahel. Seda saab teha ainult valija! Selge on ka see, et korruptsiooni eest ei kanna vastutust mitte ainult Arvo Sarapuu, vaid ka tema ülemus, linnapea Taavi Aas. Isegi kõrvalseisjatele oli prügimajanduses toimuv teada juba ammu. Pole võimalik, et Sarapuu ülemused ei olnud asjale vähemalt vaikivat heakskiitu andnud.”

Helme sõnul võimaldab Tallinna prügimajanduses korda majja lüüa jäätmekäitlusfirmade vaba konkurents.

“Praegune süsteem, kus linn korraldab prügiteenuse suunamise sisuliselt monopolile, on otsene kutse korruptsiooniks. Monopol tähendab halvemat teenust kallima hinnaga. Korruptsiooni väljajuurimiseks tuleb ahelast eemaldada poliitikud, kellele süsteem tekitab huvi lepinguid oma taskusse mängida,” ütles Helme.

“Vaba konkurents tagab, et igal inimesel on õigus valida endale sobiv prügifirma. See muudab prügiveo hinna odavamaks ja paindlikumaks ning kogu meie linna puhtamaks.”

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused