Tallinna Ülikooli vasakliberaalne pale hakkab üha enam silma paistma – ka tänu Kadri Aavikule

Eesti,
©Scanpix
Tallinna Ülikool. Pilt on illustratiivne.

Pärast Mart Helme vihjet Tallinna Ülikooli kohta tõttas kogu “progressiivne” ühiskond kõrgkooli kaitseks barrikaadidele, kuid see lahing kipub metsa minema, sest seal leiabki õpetajate rollis näiteks soouuringutega tegelevaid vasakliberaale.

Lauri Vahtre soovitab sotsiaalmeedias: “Keegi siin nõudis konkreetseid näiteid, mitte umbmäärast “hobusevarasteks” tituleerimist. Palun, olge lahked, lugege, mida kirjutab Tallinna Ülikoolis doktorikraadi kaitsnud inimene. Olles läbi lugenud mingi pseudoteadusliku propagandateose, kiidab ta seda taevani ja kirjutab kokku masendava hulga rumalusi. Kokkuvõttes: ideoloogiliselt motiveeritud rämps.”

Jutt käib Kadri Aaviku loost Sirbis “Ajud Marsilt ja Veenuselt? Naiste ja meeste ajudest neuroteadlase pilgu läbi”, milles ta refereerib Briti neuroteadlase Gina Ripponi tänavu ilmunud raamatut „Soolistatud aju: uus neuroteadus, mis purustab müüdi naise ajust“.

Piisab ehk ühest lõigust, et mõista, millega Tallinna Ülikooli taustaga doktorant tegeleb: “Teaduslikud käsitlused toetavad üha enam arusaama, et sugu ei ole mitte dihhotoomia, vaid skaala. Juba 1993. aastal väitis USA bioloog ja soouurija Anne Fausto-Sterling, et soovariatiivsuse kirjeldamiseks peaks kasutusele võtma vähemalt viiesoolise süsteemi. Järjest enam on hakatud aru saama, et kõiki inimesi ei saa liigitada puhtalt naiseks või meheks. On vahepealseid variante, kus inimese sugukromosoomid ei ühti tema anatoomiaga ning liigitus on keeruline (intersoolisus).”

Kas keegi tahaks veel väita, et Tallinna Ülikool on akadeemiline teadusasutus, kus pole kohta näiteks soolist erinevust eitavatel vasakliberaalsusest mõjutatud pseudoteadustel, kui seal õpetab sotsioloogiat alljärgneva elulooga lektor?

Vikipeedia Kadri Aavikust: (sündinud 10. aprillil 1980) on eesti sotsioloog, veganluse aktivist ja blogija. Ta on Tallinna Ülikooli sotsioloogia lektor. 1998–2002 Tallinna Ülikool, põhikooli inglise keele õpetaja; 2003–2004 Christian Albrechti ülikool, multimeedia (magister); 2006–2007 Kesk-Euroopa ülikool, soouuringud (magister); 2010–2015 Tallinna Ülikool, doktorantuur.

Arvake edasi, millised inimesed tulevad neist noortest tudengitest, kes kuulavad “sooteaduste doktorant” Kadri Aaviku loenguid? Feministid, LGBT liikmed ja antifadest vasakpoolsed kindlasti, ja sama kindlasti mitte tõeliselt naiselikud naised ega mehelikud mehed.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused