TalTechi ukse taha jäänud kolmandate riikide üliõpilased esinevad nutulauluga

Eesti,
- Updated
TalTech
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi ukse taha jäänud välistudengid ei jäta jonni ja avaldavad oma nördimust vastavas petitsioonis, mis viimasel ajal moodi tõusnud, saamata aru, et maailmas levimas koroonaviiruse tõttu ei käi asjad enam nii nagu enne.

Seiklejad kirjutavad, et vastuvõtuprotseduuri algusest peale teatas TalTech uutele tudengitele, et nad kavatsevad COVID-19 olukorra tõttu kaaluda selliseid võimalusi nagu veebikoolitus, ning teatab oma otsusest hiljemalt 15. juuliks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ometi paljud uued õpilased tegid inglise keele eksamid, koostasid dokumendid, saatsid nad Eestisse ja tasusid õppemaksu. Mõni loobus oma tööst ettevalmistamisel ja müüs oma auto õppemaksu tasumiseks. Juuli alguses avaldas Eesti välisministeerium oma otsuse, mille kohaselt saavad kolmandate riikide üliõpilased ja töötajad Eestisse siseneda, kui nende karantiini, testimise ja majutuse tagab vastuvõttev ülikool. 6. juulil tegi TalTech ainuõige otsuse, et neid siiski vastu ei võeta. – otsus oli „mitte immatrikuleerida kõrge riskiga COVID 19 riskiriikidest saabuvatesse õpilasi“.

Kolmandatest riikidest siia õppima (või lihtsalt elama?) noored on sellest otsusest mõistagi häiritud ja reageerivad oma kirjade ja artiklitega, pidades seda otsust äärmiselt ebaõiglaseks ja hilinenuks. See puudutab umbes 300 inimest.

Selle kõige juures on Tartu Ülikool teatanud, et nad annavad endast parima, et „kõik rahvusvahelised üliõpilased saaksid sügisel alustada õpinguid Tartu ülikoolis, sõltumata nende elukohariigist”.Petitsioonile alla kirjutanud õpilased nõustuvad viimases hädas katma vajalikud kulud, näiteks Covid-19 test, asjakohane majutus (karantiin) ja transport, nad annavad teada. Enamik sellele petitsioonile alla kirjutanud tudengitest nõustub ka esimesel poolaastal veebipõhises õppes osalema, kui neil pole võimalik Eestisse siseneda. Kui see ka ei sobi, siis on nad nõus, kui ülikool lükkab uute tudengite vastuvõtu järgmisse semestrisse või õppeaastasse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused