Täna jõustuva uue algatuse “Sõna on vait” taga on president Kersti Kaljulaid

Eesti,
- Updated
©UU
“Tühjade südamete” üks innustajaid oli president Kaljulaid.

Presidendi kantselei teatas 1. aprilli varahommikul, et uuel kuul alanud kampaania “Sõna on vait” organiseerija pole mitte eriolukorravalitsus, nagu väidab opositsioon, vaid president Kaljulaid isiklikult, kes loodab sel moel piirata pandeemia olukorras levivaid libauudiseid. Pealegi polevat tal nagunii eesti rahvale midagi öelda.

Ühtlasi vabandab president kõigi ees, kellel ta on siiani sõnasabast kinni võtnud ja tunnistab, et intervjuude ajal “Süddeutsche Zeitungile” ja “Foreign Policyle” oli tema sõna vihkamisest pisut sassis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President kutsus üleskutsega ühinema ka Mart ja Martin Helmet, sealhulgas luues saate “Ei räägi asjast”, kuid rahvuskonservatiivsed poliitikud keeldusid, teatades, et on juba algatanud kampaania “Sõna on EKRE-l”.

Keeldumisest on juba teatanud ka peavooluväljaanded, kes ei ole sõnavabadusele kui demokraatlikule õigusele viidates nõus libauudiste leviku piiramisega, leides selles põhiseadusliku riive.

Presidendi kantselei teatas lisaks, et kui president sõna peab, siis esitab ta 1. aprilli jooksul valitsusele palve lubada piirangutest hoolimata sisserändekvoodi piires kuue Antarktika kuningpingviini sissetoomise alalise elukohaga Tallinna Loomaaias, kusjuures kõik kulud rahastatatakse riigipea palgatõusust.

5 commentsOn Täna jõustuva uue algatuse “Sõna on vait” taga on president Kersti Kaljulaid

 • Avatar

  millal ühel hetkel loosung “Sõna on VAGA” ?

 • Avatar
  Kristen Michal liitus Keskerakonnaga

  Kauaegne Reformierakonna liige Kristen Michal tegi elus kannapöörde ja astus Keskerakonda. “Tuleb teha vigade parandus. Tänan kolleege oma koduerakonnast, aga varemgi on Reformierakonnast inimesi Keskerakonda liikunud ning need käigud on end õigustanud. Täna hommikul tundsin südamesopis, et just nüüd on õige aeg Keskerakonnaga liituda,” rääkis Michal suure õhinaga.
  Ministrikogemusega Michal tunnistas, et viimase tõuke andis talle värske erakondade populaarsuse küsitlus, mis näitab suurt langust Reformierakonnale ja viimase viie nädala tõusu Keskerakonnale.
  “Opositsioonis olles saab ainult kiruda ja ebakõlasid võimendada. Mina ei ole sisimas sellist tüüpi inimene. Olen harjunud tegutsema ja suuri asju korda saatma. Praegu on sobiv hetk lõpetada vastasseis ja kutsun kõiki erksaid reformierakondlasi liituma Keskerakonna sõbraliku perega. Kaja, Jürgen, Taavi – nüüd on teie kord,” tegi Michal, naeratus näol, üleskutse.

 • Avatar
  Margus Peterson

  täna raadiost kuuldud nalja teisaldus: milline on ÕIGE president? vastus: VALEL on lühikesed jalad.
  teine veel: koroona lööb õhu puhtaks.

 • Avatar

  Nalja peab ikka tegema, aga EV PRESIDENT ON TRAGÖÖDIA! Kuna THI järglasest kujunes veel hullem variant kui ärmataja ise, siis on ka võimalik, et Keka järglane on tollest hullem. Ainult fantaasiast kipub puudu jääma, mil moel on VÕIMALIK VEEL HULLEMALT NÕMEDAM PRESIDENT EV-le????? Korraldaks avaliku konkursi- milline prsident on Eestile veel matslikum ja harimatum kui eelmine? Kas kuni satanistini välja, see võiks sotsidele küll meeldida?

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   No jah, eks meil nende õudsate tüüpide pink on pikk, Õudeki Loone, Ahto Lollakas, janakoonlane jne…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused