Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Täna nii, homme täpselt vastupidi: Eesti Energia kutsub kliente universaalteenusest loobuma

10.03.2023
Eesti Energia
© UU

Õhukene on see meie riik ja ebausaldusväärsed on riigijuhtide teod ja sõnad. Inimesed pole saanud veel eelmise valitsuse poolt pealesurutud universaalteenusega harjudagi ja uus valitsuskoalitsioon pole veel omavahel kokkuleppenigi jõudnud, kui juba kutsub riigifirma Eesti Energia kurikuulsast universaalpaketist loobuma.

Nimelt tegi Eesti Energia kõigile universaalteenust kasutavatele eraklientidele pakkumise vahetada elektripakett soodsama vastu. Selle saamiseks peab siiski iga universaalteenuse klient ise uue paketi valima, automaatselt kedagi üle viia pole võimalik.

Universaalteenus kasutajad maksvad juba mitmendat kuud võrreldes elektri fikseeritud või börsihinnaga paketiga mitukümmend protsenti rohkem.

Eesti Energia klienditeenuste valdkonna eest vastutav juhatuse liige Agnes Roos ütles, et seadus kohustas elektrimüüjaid möödunud sügisel universaalteenusest kallimate elektripakettide kliente automaatselt universaalteenusele üle viima, kuid nüüd peavad kliendid soodsama elektri tarbimiseks ise aktiivsed olema.

Alates selle aasta algusest on universaalteenuselt lahkunud üle 22 000 Eesti Energia kliendi.