Jaak Valge ettekanne : Kas rahvahääletused muudavad ühiskonna lõhestatuks või sidusaks?

Eesti,
- Updated
Jaak Valge

Reedel, 6. novembril 2020 kell 18 toimub Dorpati konverentsikeskuses teemaõhtu „Kas rahvahääletused muudavad ühiskonna lõhestatuks või sidusaks?“. Ettekandega astub üles Riigikogu liige ja ajaloolane Jaak Valge.

Jaak Valge osutab, et eelmine referendum oli Eestis 2003. aastal, seega vahepeal on täiskasvanuks saanud terved põlvkonnad, kelle jaoks on rahvahääletused midagi väga ebaharilikku ja müstilist.

„Ent mujal Euroopas ega ka mujal maailmas on 21. sajandil ainuüksi abielu teemal toimunud mitukümmend rahvahääletust. Ometi väidavad meie referendumivastased, et rahva arvamust ei tohiks küsida, kuna siis otsustab enamus vähemuste õiguste üle ja referendumid lõhestavad ühiskonda. Ent kuna ühiskond koosnebki vähemustest ja kui enamus ei tohi vähemuste üle otsustada, kas siis saab üldse midagi otsustada? Ning kas ühisotsustamine ikka lõhestab? Tahaksin nende küsimuste üle koos teiega pidada ühe arutelu,“ ütleb Jaak Valge.

 

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused