Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tarandi eurokannikate peksjatest said küll togijad, aga provokaatoris seaduserikkujat prokuratuur ikkagi ei näe

-
17.04.2019
Indrek Tarand Toompeal
© Scanpix

Mullu novembris riigikogu hoone ees Toompeal EKRE rändeleppe vastasel meeleavaldusel poliitik Indrek Tarandit toginud mehed astuvad kohtu ette mais, teatab BNS.

Süüdistuse järgi togisid mehed mullu 26. novembril EKRE meeleavaldusel lavale ronida üritanud ja mikrofoni enda kätte haaranud Tarandit, viimane pääses siiski vigastusteta. Nagu näha, on sõnastust leebemaks muudetud, sest varem räägiti peksmisest (ERR kirjutab rüselusest). “Lavale ronida üritanud” on samas vale sõnastus, sest provokaator oli pikka aega laval püsti ja hüppas ise alla.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab 58-aastast Meelis Osa ja 56-aastast Mart Riebergi avaliku korra raskes rikkumises vägivalda kasutades. Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Alar Lehesmets ütles, et oma seisukohtade kaitseks vägivalla kasutamine on lubamatu.

Lehesmets ei taha rääkida Tarandi enda teost, kes krabas mikrofoni korraldajate käest jõuga ja keeldus seda tagasi andmast. Tarandi kinnipidajad ei ei teinud seda mitte oma seisukohtade kaitseks, vaid korrarikkuja takistamiseks.

“Igal inimesel on õigus meelt avaldada ning riigikogu esine plats Toompeal ongi kõige õigem koht, kus oma arvamus välja öelda. See õigus peab jääma igale inimesele ning seejuures ei tohi keegi karta, et teda oma mõtete välja ütlemise eest võidakse rünnata,” ütles Lehesmets.

Taas jätab vanemprokurör märkamata, et üritus oli EKRE korraldatud ja suunatud kindlale teemale, sotsid aga tulid võõrale, rändepakti-vastasele meeleavaldusele ja kuna neile kui rändepakti toetajatele sõnaõigust ei antud, siis üritas Tarand ise jõuliselt miitingut segama hakata. Toompea või mitte, aga võõrastel pole mingit õigust registreeritud üritust takistada. Ühelgi korralikul miitingul ei lubata sõna ise võtta, vaid selleks peab loa saama.

Nagu arvata võiski, on prokuratuur asunud Tarandi kaitsele, näeb ehtsas provokaatoris kõigest kannatanut ja tema takistajates kurjategijad, ning on taas teinud ühe otsuse, mis õõnestab demokraatiat ja annab põhjust justiitsreformi taotleda.