Tartlasest haridusnõunikul on kõrini, aga aidata teda küll ei oska

Eesti,
- Updated
Lihtsalt on kõrini.

Haridusministeeriumi riigikoolide osakonna nõunik Jürgen Rakaselg kirjutab oma loos “Mul on kõrini” sellest, kui vihane andmine toimub ühiskonnas ning ta soovitab ühest multikast pärit sõnadega: “Poisid, elame sõbralikult!”

Mingi iva selles loos on, üksteisele andmine toimub Eesti ühiskonnas armutult ja sageli ka argumenteerimata, aga ühest asjast ei saa autor aru: see ei ole ainult Eesti probleem ja rahule kutsumine siin enam ei aita.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu maailmas on teravnenud maailmavaatelised konfliktid. Kui senist ühiskonnakorraldust lammutama hakatakse, tekivad paratamatult ühed, kes lähevad kaasa, ja teised, kellele uus loodav maailm ei sobi. Seal on ühist nimetajat raske leida – nagu näiteks ka 1917-1920. aasta Venemaal, kus vastakuti olid leninlik revolutsioon ja tsaarirežiimi jäänused.

Praegu tehakse maailmas väga pöördelisi otsuseid – Kolmandas maailma tekkinud rahvastiku ülejäägid ja need koos vaesusega jagatakse üle maailma laiali, peamiselt nende kanda, kes on suutnud toimiva ühiskonna luua; viljatu homoseksualism võrdsustatakse eluandva heteroseksualismiga; inimestele jagatakse isiklikke vabadusi ja karistatakse neid, kes tahavad pisut ka ühiskondlikku kohustust ja vastutust säilitada; majandused pannakse kliimavõitluste rakkesse ja nii edasi.

Need küsimused ei saagi ühiskondi mitte lõhestada. Kuigi Rakaselg väidab (või selline mulje jääb), et ideoloogilisi vaenlasi tegelikult justkui ei peaks olema, siis on ikka väga suur vahe rahvusriiki ja traditsioonilist peret toetavate jõudude (EKRE) ning multikultuursust ja üleilmastumist tahtvate jõudude (sotsid ja Eesti 200) vahel. Tõesti ei oska pakkuda, kus siin ühisosa võiks leida.

Sellised konfliktid vapustavad ju kogu maailma: USA on lõhenenud Trumpi ja Bideni toetajate vahel; Brexit lõhestas britid enam-vähem pooleks; Türgi viimaste presidendivalimiste ajal, mil suurendati ka Erdogani võimu, jagunes sealne ühiskond pooleks jne – probleemid on ülemaailmsed.

Kahtlemata on nõunikuhärral osaliselt ka õigus, ühisosa tuleks otsida ja emotsioonid maha võtta, aga kuidas konservatiivi ja vasakpoolse maailmavaateid kokku viia, selles osas ootaks talt küll ettepanekuid.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused