Tartu kavatseb jätkata erakoolide toetamist

Rubriik Eesti On
- Updated

Tartu linnavalitsus esitas volikogule eelnõu, millega soovib jätkata erakoolide toetamist ning kohelda Tartu erakoole ja munitsipaalkoole võrdselt.

Eraüldhariduskoolide toetamist käsitlev eelnõu näeb ette üleminekuperiood alates 1. jaanuarist 2017 kuni 31. augustini 2019, sel ajal annab linn erakoolile ühe õpilase eest toetust suuruses, mis saadakse toetuse kuumäära ja riigi antava toetuse lahutamise tulemusel, teatas linnavalitsus BNS-ile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega on kuni 31. augustini 2017 erakoolide toetuse kuumäär jätkuvalt 87 eurot, millest riik maksab 48,64 eurot ja linn 38,36 eurot. 2017/2018 õppeaastal on prognoositav toetuse määr 78,30 eurot, millest riik maksab 48,64 ja linn 29,66 eurot. 2018/2019 õppeaastal on toetuse kuumäär 70,47 eurot, millest riik katab jätkuvalt 48,64 ja linn 21,83 eurot.

“Erakoolide näol on tegemist Tartu koolivõrgu osaga. Soovime kindlasti jätkata erakoolide toetamist ning volikokku saadetava eelnõu eesmärgiks on koole sõltumata omandivormist võrdselt kohelda ja ühtlustada kolme aasta jooksul koolide toetamine,” ütles linnapea Urmas Klaas. Linnapea sõnul on üleminekuaeg vajalik selleks, et erakoolid saaksid paindlikult uuele süsteemile üle minna.

Riigikogu selle aasta juunis tehtud otsuse alusel muudetakse erakoolide toetamine omavalitsustele vabatahtlikuks, kuid aastatel 2017-2019 eraldatakse riigieelarvest toetus erakoolide tegevuskulude katmiseks 75 protsenti Tartu linna munitsipaalkoolide keskmisest õpilaskoha maksumusest. Tartu linna munitsipaalkoolide õpilaskoha keskmine maksumus on 2016. aastal 64,85 eurot kuus. Seega senise 87 euro asemel maksab riik alates 2017. aastast Tartu erakoolidele 48,64 eurot kuus ühe õpilase eest. Siia lisandub linna antav toetus.

Käesoleva aasta 10. jaanuari seisuga õpib Tartu linnas asuvates erakoolides 1134 õpilast, mis moodustab 8,8 protsenti kõigist Tartu linnas koolides statsionaarses õppes õppivatest õpilastest.Prognoositavalt tõuseb 2019. aastaks Tartu linna erakoolides õpilaste arv üle 1300.

BNS

FOTO: PM/Scanpix – Riigikogu aseesimees H.V. Seeder lugemas kultuuritegelaste pöördumist erakoolide rahastamise asjus, 6.aprillil 2016

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused