Tartu rahulepingu sõlmimise 99. aastapäevale pühendatud tõrvikurongkäigule tuli tuhatkond inimest

Eesti,
- Updated
©UU
Moment rongkäigust 2.02.19

Tartu rahulepingu sõlmimise 99. aastapäevale pühendatud tõrvikurongkäigust Tartus 2. veebruaril võttis osa ligi tuhat inimest, kuigi mõned peavooluväljaandeid avaldasid libauudise paarisajast osavõtjast.

Osavõtjate ja korrladjate sõnul oli ürituse kõrgehetkel kohal ligemale tuhat inimest kuigi peavoolumeedia üritas seda arvu mitu korda vähendada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rongkäik algas Tartu Kaubamaja juurest Küüni tänavalt kell 18 ning liikus mööda Küüni tänavat Raekoja platsile. Raekoja platsil võtsid sõna EKRE aseesimees Jaak Madison, EKRE Tartu ringkonna esimees ja Tartu volikogu liige Indrek Särg, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi esimees Osvald Sasko, EKRE Lääne-Virumaa ringkonna esimees ja Rakvere volikogu liige Anti Poolamets, Tartu volikogu liige ja muusik Indrek Kalda, EKRE Tartu ringkonna aseesimees Merike Lumi, ajaloolane Jaak Valge, näitleja Malle Pärn, Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu juhid Märt Kunnus ja Rein Koch.

Sõna võtnud Jaak Madisoni sõnul ei ole valitsusel mingit põhjust ratifitseerida Eesti ja Venemaa vahel uut piirilepet. „Meil ei ole kiiret. Me oleme 99 aastat elanud kehtiva piirilepingu järgi, milleks on Tartu rahuleping. Keegi ei saa öelda, et see leping ei kehti,“ ütles EKRE aseesimees Jaak Madison. „Iga poliitik, iga minister ja iga poliitik, kes püüab sõlmida Venemaaga uut piirilepingut on reetur ja selleks ta jääb,“ ütles Madison. „Ma loodan, et valitav Riigikogu ei anna Mikserile enam võimalustki saada välisministriks.“

EKRE Tartu piirkonna esimees Indrek Särg ütles, et Tartu rahuleping maailma esimene rahuleping, mille üheks pooleks on rahvusriik. Ta meenutas neid Eesti ajaloos tähtsat rolli mänginud mehi eesotsas Jaan Poskaga, kes suutsid Nõukogude Venemaaga soodsatel tingimustel kokku leppida.

Rongkäigu korraldajad olid Tartu Rahu Põlistamise Selts, Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkond.Tõrvikuringkäik Tallinnas toimub 24. veebruaril 2019 algusega kell 20 Vabaduse väljakult!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused