Tartu rahvuskonservatiivid ei toeta parkide asendamist ärihoonetega

Eesti,
10978704_1042824635734026_4511881310023123395_n

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu ringkond andis teada, et nende arvates rikub kesklinna üldplaneeringus sisalduv Emajõe-äärsete parkide asendamine modernsete büroohoonetega Tartu ajaloolist ilmet ja keskkonda.

Tartul on omailmeline aastasadadega kujunenud klassitsistlik välimus, mis annab aimu linna ajaloost ja traditsioonidest, ütleb EKRE Tartu ringkonna pressiteade. Sõjas hävinud hoonete asemele rajatud pargid üksnes ilmestavad seda ja lasevad kesklinnaski tunnetada maalähedast rohelust, mis omakorda viitab ürgeestilikule metsade vahele rajatud linnale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Haljasalad kesklinnas aitavad parandada heitgaasidest saastatud õhu kvaliteeti, olles seal seetõttu äärmiselt vajalikud. Rohelised puhkealad hoonetega ääristatud tänavate vahel võimaldavad õhul liikuda, vähendades sellega kahjulike gaaside kontsentreerumist ja säästes tartlaste tervist.

Arhitektuuriliselt aktsepteeritav alternatiiv Tartu põlisele rohelusele võiks olla sõjaeelsete hoonete taastamine, kuid sellist lahendust praeguses planeeringus ei pakuta. Jõeäärsetele panoraamidele hoonestuse kavandamisel oleks vaja erilist arvestamist kohaliku omapära, ajaloo ja traditsioonidega. Üheülbalist modernset arhitektuuri võib leida ühtviisi nii Lääne-Euroopa, Araabia poolsaare kui Kaug-Ida suurlinnades. Sellega ei ole mõtet täita Tartu ajaloo ja keskkonna mõttes väga tundlikku linnaruumi.

Sestap leiame, et parkide hävitamine praeguste plaanide järgi ei aitaks kaasa Tartu kujunemisele omanäoliseks kultuurilinnaks, vaid oleks samm lähemale Tartu muutumisele lääneliku tarbimisühiskonna urbaniseerunud metropoliks. Samuti halvendaks see tunduvalt kesklinna õhu kvaliteeti. Me ei saa olla nõus praeguse planeeringuga, teatas EKRE Tartu ringkond.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused