Tartu sotside kuulsal esikandidaadil puuduvad põhimõtted

Eesti,
- Updated

Sõnades vaeste ja väetite kaitsja, sotsiaaldemokraatide Tartu esinumber peatsetel kohalike omavalitsuste valimistel professor Marju Lauristin seisis 2013. aastal esialgu sealse linnapea palga tõstmise vastu, kuid pärast seda, kui fraktsioonikaaslased tegid talle verbaalse peapesu, nõustus Lauristin hääletama Tartu linnapea palga 3300 euroni tõstmise poolt. Linnapea sõidukompensatsiooniks nähti ette 400 eurot kuus.

Tartu linnavolikogu 12. novembri stenogrammist selgub, et volikogu keskerakondlasest esimees Aadu Must tegi ettepaneku tõsta reformierakondlasest linnapea Urmas Kruuse palk 3300 euroni.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Mul on piinlik sellest rääkida, aga ma ei näe põhjust, miks me peame palkasid tõstma Tartu linnas alates linnapeast ja abilinnapeadest ja volikogu liikmetest ja komisjonide liikmetest. Ma saan aru, et hinnad tõusevad ja nii edasi, kuid see on signaal, mida meie praegu saadame Tartu linnale, on minu meelest väga vale. Minu ettepanek on jätta nii nagu on,” võttis sõna Tartu ülikooli õppejõud, professor Mihhail Lotman.

Talle sekundeeris volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige, ülikool õppejõud Marju Lauristin. “Pean ütlema, et ega ei ole jah üsna üksmeelne see seisukoht ka meie hulgas, ja kinnitan, et ka meie arutelul olin sellele vastu ja arvan, et see ei ole mõistlik. Loodan, et Tartu linnavolikogu võtab siiski seisukoha, et me ei tõsta palku. Sellepärast et tõepoolest, me alles istusime koos, väga paljud selles samas koosseisus natukene varem, ja mulle tundub, et aasta keskel see palgatõus, see ei ole nii suur, et ta tekitaks suurt materiaalset kasu ja rõõmu, aga see tekitab meile kõikidele väga palju muret, kui me läheme sellega oma valijate ette. Nii et ma pöördun veel kord kõigi meie poole, et võib-olla võtame selle mõistliku otsuse vastu, et me ei tõsta palku,” rääkis Lauristin.

Seejärel palus Tartu sotside juht Tõnu Ints enne hääletust kolm minutit vaheaega. Ta sai selle. Selle aja vältel veendi Lauristin ümber ja pärast vaheaega toimunud hääletusel oli ka legendaarne ajakirjanike õpetaja Urmas Kruuse palga tõstmise poolt.

UU

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused