Tartu tahab värvata uuseestlaste kantseldamiseks linnaametniku

Eesti,
- Updated

Tartus elab 34 Euroopa Liidu rändekvootide alusel või Vao pagulaskeskusest linna suunatud inimest, kelle elu korraldamiseks plaanib Tartu linnavalitsus võtta tööle ametniku.

Idee algataja, Tartu abilinnapea, keskerakondlane Artjom Suvorov rääkis, et linn pole päris rahul sellega, kuidas praegune tugiisikute süsteem toimib ja kuidas kolmas sektor püüab mõningaid valdkondi linna õlule veeretada. Ta tõi näite, et tugiisiku ülesanne on leida uussisserändajatele perearst. “Aga kui perearst ei võta neid enda nimistusse, siis lükkavad tugiisikud selle omavalitsuse kanda, et leidke teie,” rääkis venelasest abilinnapea.

Ta rõhutas siiski, et linn ei dubleeri ega võta tugiisikute tööd üle, vaid palgatava koordinaatori ülesanne on lahendada sedalaadi olukordi. Lisaks peab ta välja selgitama võimalikke kitsaskohti, korraldama asutuste koostööd, aga muu hulgas teavitama ka avalikkust sisserändest, sealhulgas meediaga suhtlema, kirjutab Tartu Postimees.

Suvorovi sõnul pole koordinaatorit vaja siiski vaid pagulastega tegelemiseks. Lisaks on Tartus hulgaliselt välisüliõpilasi, kes vajavad samuti aeg-ajalt linna abi. Ta tõi näite parasjagu pooleliolevast juhtumist, kus araabia maadest pärit tudeng heideti ülikoolist ja ühiselamust välja, ent tema viisa kehtib veel septembrikuuni.

Koordinaator asuks tööle linna sotsiaal- ja tervishoiuosakonnas. Selle juhataja Sirje Kree rääkis, et uuel ametnikul tuleb immigrante teavitada ka toetustest ja teenustest, aga nõustada selleski, kuidas suhelda näiteks töötukassa või politsei- ja piirivalveametiga.

Praeguse kava kohaselt on koordinaatori koht tähtajaline, kuni järgmise aasta lõpuni.

BNS/UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused