Tartu välismaalastest baariomanikud tekitasid ise probleemi ja kukkusid teiste peale hädaldama

Eesti,
©Scanpix.
Vikerkaarelipp.

Tartus heiskasid Barlova lokaali itaallastest omanikud hiljuti maja külge vikerkaarevärvilise lipu, mille tähendus on üheselt arusaadav kõikidele. Sellele vastukaaluks riputas nende naabrimees üles SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks bukletile viitava plakati “Kuidas tunda ära homoliikumise valed”.

Eesti Päevalehele antud intervjuus lükkasid selle Karlova linnaosas asuva baari omanikud Simone Cassano ja Aleksandr Heifets mitte kuigi veenvalt ümber jutu, et nad ei mõelnud oma käiku provokatsioonina.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Cassano: See, kuidas ma selle lipu sain, oli muide üsna juhuslik. Olin Itaalias puhkusel ja minu väike tütar nägi värvilist lippu ja tahtis seda endale. Mõtlesin siis, et tahaksin selle ilmselt ka meie baari üles panna. Paar päeva hiljem tuli aga naaber lipu osas oma seisukohta näitama.“

Samas ta tunnistab, et lähenes sellele olukorrale pisut pealiskaudselt ega mõelnud võimalikele tagajärgedele.

Heifets lisas, et isegi, kui nad saavad aru, et vikerkaarevärvid võivad kellegi jaoks provotseerivad olla, oleks „vaikimine tänapäevaste ühiskondlike pingete ja EKRE viharetoorika kontekstis veelgi hullem võimalus“.

Seega ta ikkagi tunnistas, et tegu oli meelega tehtud vihakülviga, kuigi lipule kirjutatud sõnum (pace – rahu) oleks justkui teine.

Baariomanikud avaldasid samas artiklis imestust selle üle, et mõned inimesed on pahased, kui nad räägivad leti taga inglise keeles. Mille üle siin imestada?

Nüüd nad kardavad, et nende baari hakatakse boikoteerima või midagi hullemat, kuid samas lõhuti naabrimehe vastuseks pandu plakat kohe ära.

Ka ei meeldinud neile, et Uued Uudised kasutas tumedanahalise töötaja kohta väljendit šokolaadipoiss. On ikka mured neil seal Karlovas.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused