Teadlased ja ülikoolid, lõpetage kriitika peale pirtsutamine ja hakake majanduse, mitte ideoloogia huvides tööle!

Eesti,
©UU
Kui Tallinna Ülikoolis õpetatakse selliseid “tarkusi”, siis saabki sealt vaid hobusevargaid tulla. Slaidimaterjal õppeprogrammist.

Eesti kasvab vastutustunde puudumisel tekkinud solvumiskultuur, kus mistahes kriitikat võetakse isikliku rünnakuna, see laiendatakse kogu valdkonna solvamiseks ja keeldutakse nägemast enda vigu.

Alustuks üks NLKP parteikomitee stiilis kantseliitlik pöördumine: Eesti teadlaste ühendused taunivad ühispöördumises peaminister Jüri Ratase, riigikogu liikmete ja Eesti avalikkuse poole siseminister Mart Helme sõnavõtte Tallinna Ülikooli teemal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sellelaadsed fakte eiravad avaldused Eesti teadus- ja haridusasutuste kohta ministripositsioonil oleva inimese suust on mitteaksepteeritavad ja destruktiivsed. Ministri laimav seisukoht solvab nii ülikooli kui sealt hariduse saanud inimesi ning õõnestab Eesti vabariigi jaoks igapäevaselt olulist tööd tegevate inimeste motivatsiooni,” märgitakse pöördumises.

Ei, kulla teadlased, see väide ei solva ülikooli ega sealt hariduse saanud inimesi, kes õppisid ajal, mil Tallinna Ülikool tegeles veel ideoloogiavälise õppega – see on viide sellele, milleks on üks kõrgkool saanud. Millal te kord tunnistate, et kõrghariduses pole kõik korras – miks muidu mõned neist tegevust katkestavad?

Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) ja Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik küsivad: “Kas päevapoliitika pärast tohib rünnata ligi 60 000 Tallinna Ülikooli vilistlast?” Keegi ei ründa neid 60 000 vilistlast, vaid globalistlik-ideoloogilist kurssi, millele on ülikool viidud viimase kümnekonna aasta jooksul, mil seal koolitatakse Hartlebite juhtimisel multikultuurlasi.

Pöördujad tõdesid, et Eesti ülikoolide teaduslikku taset hinnatakse sõltumatute rahvusvaheliste ekspertide poolt, kõrgkoolide õppekvaliteedi hindamise ning akrediteerimisega tegeleb Eestis ekspertidest koosnev kompetentsikeskus Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur.

“Minister on oma väljaütlemisega seadnud kahtluse alla ka nimetatud asutuse ja ekspertide töö. Leiame, et Eesti Vabariiki valitsema valitud inimeste väljaütlemised teadus- ja haridusinstitutsioonide kohta peaksid olema tõesed, lugupidavad ning haridust ja haritust väärtustavad. Kutsume peaministrit üles suunama valitsuskabineti liikmeid end positsioonile sobivalt väljendama, iseenda töövaldkonnale kindlaks jääma ja Eesti ülikoolide ees vabandama,” märgitakse pöördumises.

Tuletagem meelde, et haridus- ja teadusministeerium jätsid hiljuti ühe kõrgkooli akrediteeringuta ja politsei ehk siseministeerium on pikka aega tegelenud Kolmanda maailma tudengeid smugeldava “akadeemiaga” – eelpool kõlanud loogikat arvestades poleks ka nemad tohtinud kriitikat teha, kuigi see põhines reaalsusel.

Kogu pöördumine näib ühe tsunfti ringkaitsena. Kujutagem ette olukorda, kus ühes vanalinna restoranis satub alatasa supi sisse karvu, teenindus on aeglane ja menüü igav. Kui keegi sellise kriitika avalikkuse ette toob, teevad kõik vanalinna söögikohad ühisavalduse, et kõiki neid asutusi, eesti kokakunsti, meie rahvusroogi ja sadu ausaid toitlustajaid on solvatud. Absurdne, eks? Aga nii teevad ka need teadlased.

Hiljuti kritiseerisid EKRE poliitikud abortide tegemist. Rääkimata sellest, et neid tegevad arstid seisavad nagunii moraalse dilemma ees, leiti järsku, et solvatud on kõiki naistearste (ka neid, kes aborte ei tee), siis et solvatud on kõiki arste ja siis, et sama on tehtud kõigi naistega. Konkreetsest kriitikast saab ühtäkki kogu ühiskonna halvustamine!

Eestis on mingil moel eksinud kõik – Riigikogu, valitsus, ametnikud, ettevõtjad, ja siis selgub järsku, et meil on kari ilmeksimatuid, nagu kohtunikud, ajakirjanikud, naistearstid, teadlased ja ei tea kes veel, keda ei tohi kunagi vähimagi sõnaga kritiseerida. See olevat kallaletung demokraatiale, totalitarismi ihalemine ja sada muud pattu.

Ja mõistagi kutsuvad pöördujad peaministrit üles Mart Helmet sakutama, et too vabandaks. Aga mille eest? Selle eest, et Tallinna Ülikool õpetab välja ideoloogiatöötajaid, kes hakkavad tegema multikultieksperimente? Sest hiljuti sattus Uute Uudiste toimetuse kätte slaidimaterjal Tallinna Ülikooli kursuselt (ülal pildil), kus väidetakse, et suurema multikultuursuse suunas liikumine on Eesti jaoks vältimatu.

Teadlased, lõpetage kord see solvumine ja raha lunimine ideoloogia jaoks, hakake majanduse heaks tööle ning siis tulevad ka lugupidamine ja toetus!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused