Teadusnõukoja ja Kallase valitsuse vahel käib hõõrumine

Eesti,
- Updated
Haigla

Eesti Päevaleht kirjutab, et valitsust nõustava teadusnõukoja liikmed on kurnatud, mõni on loobunud ja mõni kaalub seda, ka koostöö ei laabu. Alles oktoobris heitsid nii peaminister Kaja Kallas kui ka riigihalduse minister Jaak Aab teadusnõukojale ette, et nad ei ole valitsusele piiranguid soovitanud.

Nädala alguses kogunes teadusnõukoda taas arutama, mis soovitusi valitsusele koroonapiirangute kehtestamiseks anda. Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits ütles, et ta ei jõua põhitöö kõrvalt sellega enam tegeleda.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma teatas möödunud reedel, et meetmete pakett tuleb ilmselt karm ja osa valdkondi peab arvestama sulgemistega. Ent sel nädalal on terviseamet juba vastupidist seisukohta edastanud.

Viimase kuu jooksul on esile kerkinud küsimus, kas valitsuses muretsetakse koroonaolukorra pärast piisavalt. „Mul on tunne, et alati pole valitsus ei endale ega ka teadusnõukojale suutnud selgeks teha, mida nad meilt ootavad,” ütles üks teadusnõukoja liige ajalehele.

„Jõudsime oranžile, siis punasele riskitasemele, aga riigi reaktsioon olukorrale ei olnud õigeaegne ega ka piisavalt tugev,” lisas teine.

Nende hinnangul tuleks riigil välja koolitada spetsialistid, kes niisuguste kriiside korral täistööajaga tegutseksid.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused