Tehnikaülikool läheb osaliselt üle distantsõppele: välistudengite koroonarisk leidis kinnitust

Eesti,
TalTech
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool

BNS-i uudis tehnikaülikooli üheksast nakatunud tudengist annab aluse oletada, et koroonaviirus saabus sellesse migratsioonipumba kuulsusega kõrgkooli välistudengitega.

Tallinna Tehnikaülikool läheb alates kolmapäevast inglisekeelsetel õppekavadel ajutiselt üle distantsõppele, üheksa tudengi testi tulemus on osutunud positiivseks, vahendab agentuur.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tehnikaülikool otsustas esmaspäeval, et tulenevalt Tallinna ja Harjumaa koroonaviirusesse nakatumise tasemest ning mõningasest nakatumisest tudengkonnas, läheb ülikool hiljemalt kolmapäevast osadel õppekavadel ajutiselt üle distantsõppele, edastas ülikool.

Distantsõppele lähevad üle kõik ülikooli ingliskeelsed õppekavad ning üks eestikeelne õppekava, mille õppetöös osales nakatunud tudeng.

„Tänase olukorra valguses võime öelda, et suvel raske südamega vastu võetud otsus loobuda koroonariskiriikidest pärit uutest üliõpilastest, oli õige. Koroonarisk, mis on seotud naasvate välisüliõpilastega, on tänaseks realiseerunud,” ütles tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll. “Ülikool on töötanud välja erinevad riskistsenaariumid, mis aitavad tehnikaülikoolil paremini hinnata olukorda ning langetada otsuseid,” lisas ta.

Esmaspäevase seisuga on ülikooli poole pöördunud üheksa tudengit, kes on teavitanud oma COVID-19 positiivsest testivastusest. Ükski neist juhtumitest ei ole teadaolevalt alguse saanud ülikooli linnakust. Kõiki juhtumeid lahendab ülikool koos terviseametiga. Kõiki tuvastatud lähikontaktseid on teavitatud ning potentsiaalsetel viirusekandjatel palutud jääda eneseisolatsiooni.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused