Tere tulemast tagasi, Tallinna Tehnikaülikool, goodbye, TalTech!

Eesti,
©Scanpix
Tallinna Tehnikaülikooli peahoone

Ühe kõrgkooli nimemuutus TalTech pole vastumeelt olnud mitte ainult akadeemilistele ringkondadele, vaid kogu ühiskonnale.

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kaks endist rektorit, Olav Aarna ja Andres Keevallik, paluvad TTÜ kuratooriumil mitte kinnitada eestikeelsesse käibesse ülikooli praeguse juhtkonna soovitud lühinime TalTech, vaid säilitada lühinimi TTÜ ja kasutada jätkuvalt ka eestikeelset täisnime. Samas võiks nende arvates rahvusvahelises suhtluses nimena kasutada ka Tallinn University of Technology ja lühinimena TalTech, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Endised rektorid viitavad ka 11. märtsil kuratooriumile saadetud TTÜ vilistlaste kirjale, milles öeldakse, et uus võõrapärane lühinimi ja sellega koos kasutusele võetud kaubamärk alavääristavad eesti keelt ja kultuuri. “Ülikooli nimel on aga rahvuskultuuriline ja ajalooline väärtus, mida tuleb hoida ja kaitsta,” leiavad Aarna ja Keevallik, kes toovad välja ka paljud rikkumised, mida nimemuutuse käigus tehti.

Uued Uudised toetavad täiel määral kahe endise rektori seisukohta, sest nimi TalTech on igas mõttes kõlbmatu, andmata mingit konkreetset infot, olles võõrapärane ja ebamäärane. Lisaks on Eestis teisigi mõttetuid nimevariante, nagu näiteks kaubanduskeskusel T1 Mall of Tallinn, mis sobib vaid ametlikesse dokumentidesse, olles samas ebamugavalt hääldatav ja kasutatav – eesti inimesed ütlevad lihtsalt “Läheme Mallesse!” Mis mõtet on panna asutusele nimi, mis kasutuses moondub?

Eesti ei tohi jätkata ingliskeelse nimekasutuse kultiveerimisega, mis on asendamas varasemat venekeelset – kui käia Tallinna tööstus- ja kaubanduspiirkondades, siis eestikeelset nime naljalt enam ei kohta. Paljud ütlevad selle kohta kindlasti, et Eesti muutub rahvusvahelisemaks ja see on vajalik, aga ka sel puhul ei tohiks me minna seda teed, kus Tallinnal pole mingit vahet London City või Manhattaniga – mingi rahvuslik uhkus peaks meil ikka alles olema!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused