Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Terviseamet otsustas, et edaspidi salastakse see, kui paljud nakatunutest olid vaktsineeritud

-
03.01.2022
Terviseamet sogab omakorda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Hoolimata sundvaktsineerimisest on kätte jõudnud aeg, kus haigeks jäävad ka vaktsineeritud ja kuna see võtab kaitsesüstimisele sundijatelt propagandarelva vaktsineerimisest keeldujate vastu, siis otsustas terviseamet lihtsalt, et keegi ei pea enam teadma, kas haigestunu oli oma sutsakad kätte saanud või mitte.

Alates jaanuarist avaldab terviseamet info nakatunute vaktsineerimise staatuse kohta kord nädalas, kirjutab Postimees.

«Kuivõrd terviseameti peamine eesmärk on säilitada pandeemia tingimustes tervishoiusüsteemi toimepidevus, siis on meie jaoks eelkõige oluline jälgida raske haigestumise ja haiglaravi näitajate trende. Seetõttu ei kuva me edaspidi igapäevastes teadetes infot nakatunute vaktsineerimise staatuse kohta,» selgitas terviseamet.

Vaktsineerimise algusest on möödas üle aasta ning praeguseks on lisandunud mitmed lisafaktorid, mida immuniseerimise tõhususe juures arvesse võtta. Paljude nakatunute puhul on vaktsineerimisest möödunud üle poole aasta, mis toob kaasa vaktsiini efektiivsuse languse. Koroonaviiruse omikroni variandil on läbimurde tõenäosus mõnevõrra suurem ning nakatuda võivad ka vaktsineeritud inimesed.

«Nakatumiste juures on oluline mõista vaktsineeritud ja vaktsineerimata ühiskonnagrupi erisusi – tegemist ei ole võrdsete gruppidega, et neid saaks lisaselgitusi andmata võrrelda. Niisiis tuleks vaktsiini efektiivsuse hindamisel eelkõige arvesse võtta nakatumiste osakaalu vastavas grupis, mitte kõikide nakatumiste kohta,» rõhutas amet.

Selgitused on ilusad, aga sõnum kumab ikkagi läbi – järsku on mingil hetkel vaktsineeritud haigeid rohkem kui vaktsineerimata, see ei lähe propagandaga kokku ja seetõttu ei tohi enam infot edastada.