Terviseameti juht Merike Jürilo lahkub lõpuks ametist

Eesti,
©Uued Uudised
Terviseameti soovitused koroonakriisis.

Koroonakriisi ajal korduvalt kriitika alla sattunud Terviseameti juht Merike Jürilo lahkub omal soovil ametist. Merike Jürilo on olnud osade valitsuspoliitikute kriitika all juba koroonakriisi algusest. Ametile heideti näiteks ette, et see lubas Saaremaa ja Itaalia võrkpallurite mängule. Viimastel nädalatel on ta sattunud vastasseisu valitsusega ka seoses kiirtestidega.

Kommenteerides terviseameti peadirektori Merike Jürilo ametist lahkumist ütles peaminister Jüri Ratas, et usalduslik suhe valitsuse ja terviseameti vahel on vaja taastada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välisminister Urmas Reinalu lisas, et valitsuse ja terviseameti erimeelsused on kestnud läbi kogu kriisi. Ta tõi näiteks nii suhtumise testmisse kui ka eriolukorra kehtestamisse. Reinsalu lisas, et erimeelsused ei puudutanud pelgalt ühte või kahte küsimust.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liidrid Mart ja Martin helme on olnud viiruse Eestisse jõudmise ajast olnud Terviseameti juhtimise suhtes kriitilised.

„Minul sellist bardakki ei ole siin ministeeriumis. See, mismoodi see asi ei edene, on ikkagi põhimõtteliselt juhtimis- ja kaadrite küsimus seal Terviseametis,” on öelnud rahandusminister Martin Helme.

 

4 commentsOn Terviseameti juht Merike Jürilo lahkub lõpuks ametist

 • Avatar

  Selle võrkpallimängu lubamise kohta ütleb Karistusseadustik
  § 117. Surma põhjustamine ettevaatamatusest
  (1) Teise inimese surma põhjustamise eest ettevaatamatusest – karistatakse kuni kolmeaastase vangistusega.

  (2) Sama teo eest, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm, – karistatakse kuni viieaastase vangistusega.
  [RT I 2006, 31, 233 – jõust. 16.07.2006]

 • Avatar
  Risto Tanner

  Kes vähegi mäletab, peaks aru saama, et Terviseameti reform on möödapääsmatu. Tuletagem meelde: sealne ametnik lubas Itaalia vollemeeskonna Saaremaale “kutsujate omal vastutusel”. Just nagu anekdoot: vastutav riigiamet püüdis ennast vastutusest vabastada! Ja kui Kuressaares hakati inimesi autodega testimisele kutsuma, sest kiirabi ei tulnud kasvava hädaliste hulga juurde jõudmisega toimea, siis keelas Terviseamet sellise testimise ära (mis hiljem ka Tallinnas ja mujal massiliselt kasutusele võeti). Amet tuleb ümber komplekteerida, siililegi selge. Aga NB! Meil on ju veel Tervise Arengu Instituut, miks sellest asutusest seoses koroonakriisiga midagi kuulda pole olnud. Võiks järelepärimise esitada, millega see asutus koroonakriisi ajal tegeles. Või kus te nüüd olete, “kõikjale jõudvad” ajakirjanikud???

  • Avatar

   Tõepoolest, hea tähelepanek.
   Tervise arengu instituut peaks olema esirinnas hinna viiruse mahasurumise liinil. Vait, nagu kult rukkis!?
   Need 100+ tegelast tervise arengu instituut palgal enamasti ka ilma erialase( arsti hariduseta), nagu ka haigekassa juhataja!
   Muideks, kõik mida on sm. maris jesse oma tegevuse/tegevusetuseta õnnistanud ( haigekassa; tervise arengu instituut ) on oma olemuselt taandaarengusse määratud!

 • Avatar

  Igal alal peab töötama oma ala spetsialist, Terviseameti juht peab olema meditsiinihariduse-ja kogemusega inimene. Kui kõikjale istutatakse ‘haldusjuhte’ poliitikute poolt, on tulemus just selline nagu TA-s juhtus.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused