Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tiit Kala nõuab Delfilt väärinfo levitamise pärast vabandamist

26.10.2020
Tiit Kala

Kui Räpina kandis elav riigikogu liige Tiit Kala läinud neljapäeval Toompea lossist pahaaimamatult välja jalutas, ei osanud ta arvatagi, et jõuab mõne aja pärast meedias pealkirjadesse asjaga, millega tal absoluutselt mingit pistmist ei ole.

Istudes rahulikult rongis ja silmitsedes vaguniaknast kaunist Eestimaa sügist, helistas talle poeg, kes oli just lugenud Delfist, et ta isa sõimanud lossi ees vikerkaareplakatitega vehkivat kampa “möödasõitvast suuremast autost” pederastideks. Tiit Kala poeg oli üllatunud, et kas isa läks autoga tööle ja teiseks, et tema muidu nii vaikne ja rahumeelne isa ju ei kasuta sellist sõna. Aga ega siis Delfi lugejad seda ei pruugi teada. Libauudiste kanal oli saanud taas ühe EKRE liikme risti lüüa. Nii, et silm ka ei pilgu.

Tiit Kala ei huvita Delfi kirjatsura Greete Palgi seletus, et tema võttis loo algallika Facebooki grupist „Jah vabadusele, ei valedele!“, kus figureeris Tiit Kala nimi ja pilt kui homoaktivistide solvajana. Seepeale küsinud Greete Palgi nagu kord ja kohus kommentaari süüdistatavalt, kes juhtunud loomulikult eitas.

See ei seganud aga valmistada nuppu, mis määrib nii riigikogu saadiku nime teo eest, mida ta teinud pole.

Püüdlikult Delfi ideoloogiat täita püüdnud ajakirjanik unustas aga Eesti meediaväljaannete poolt kinnitatud ajakirjanike eetikakoodeksi punkti 3.5, mis ütleb selgesõnaliselt „toimetus kontrollib, eelkõige kriitilise materjali korral, informatsiooni tõesust ja allikate usaldusväärsust. Ka juhul kui avaldatava/edastatava materjali autoriks ei ole toimetuse töötaja, kontrollib toimetus oluliste faktide tõesust.“

Neid punkte leiab sealt veel kamaluga, mille vastu meie meedia, aga eeskätt Delfi, iga päev eksib.

Greete Palgi oli oma töö teinud, süütu inimese nimi sai määritud ning ülejäänud teda enam ei huvita. „Kaevake Pressinõukogusse kui tahate“. Artiklit eemaldama või vabandama ta ei nõustunud.

Ülalnimetatud kamba ninamees, noorreformar Gasbar Shabad korjas küll kõnesoleva kommentaari koheselt ära ja kinnitas, et Kala nimi pandi sinna ekslikult, kuna aktivistid ei tundnud saadikut lihtsalt ära. Nii pole üldse selge, kas see oli EKRE liige või kas keegi üldse neid pederastideks sõimas.

Ühesõnaga, loo võib kokku panna täiesti suvalise fiktsiooni pealt konstrueerida laimu ja fabritseerida sellest lugu suvalises suunas, kuidas lihtsalt mingi väljaanne heaks arvab.

Postitad näiteks Facebooki, et  Greete Palgi hüüdis „Pederast!“, küsid asjaosaliselt kommnetaari, ta eitab seda ning surematu šedööver on valmis stiilis „Toompea ees protestinud süüdistavad üht Delfi ajakirjanikku väidetavas sõimus, ajakirjanik lükkab väite ümber“. Ja ongi JOKK.

Kõike kokku võttes nõuab Tiit Kala Delfilt vabandust ning esitab kaebuse Pressinõukogule.