Tiit Madissoni autasustati Hirvepargis Eesti Rahva Tänumedaliga

Eesti,
©UU
Tiit Madisson

MRP-AEG-miitingu 33. aastapäeval Hirvepargis anti Tiit Madissonile üle Eesti Rahva Tänumedal.

Tegemist oli Eesti Leegioni Sõprade Klubi poolt algatatud ja ligi kaheksa kuud kestnud kodanikualgatusega, mille eesmärgiks oli koguda annetusi ja toetusallkirju Tiit Madissonile antava Eesti Rahva Tänumedali toetuseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Medali üleandmise tseremoonial astusid kõnedega üles Riigikogu esimees Henn Põlluaas, Jaan Hatto, Riigikogu liige ja ajaloolane Jaak Valge, Osvald Sasko, Ain Saar ja Eesti Leegioni Sõprade Klubi juhatus.

Jaak Valge meenutas omakõnes, et nägi Tiit Madissoni esimest korda Hirvepargis täpselt kolmkümmend kolm aastat tagasi ehk esimesel Hirvepargi meeleavaldusel 1987. aastal.

“Aga ma nägin teda sealt ülevalt rinnatise tagant, kus seisid kartlikumad meeleavaldusel osalejad, kes oleksid arreteerimise korral öelnud, et nad on juhuslikult siia sattunud. Tiit Madisson oli muidugi minust mitu kraadi julgem, aga siiski oli minutaolistegi osalemine omaette julgustükk. Ent presidendi juures iseseisvuse taastamise aastapäeval pole Tiit kunagi käinud ja oletan, et kui teda kutsutaks, siis ta ikkagi ei läheks, ning muidugi mitte sellepärast, et ta kardaks. Ta ei läheks vähemalt niikaua, kui seal domineerivad isegi mitte minutaolised, vaid need, kellel pole Eesti iseseisvusest üldse sooja ega külma. Või on pigem külma. Kes aga naudivad nüüd neid vabadusi, mida Tiit ja teised vabadusvõitlejad oma elu või vabaduse hinnaga neile on toonud,” ütles Valge.

“Tiit Madisson on Eesti vabadusvõitluse sümbol, teda austades austame nii teda isiklikult ta julguse eest, aga tema kehastuses ka kõiki teisi okupatsioonirežiimi vastu võidelnuid. Ning on nii sümboolne, et ta saab autasu mitte mõne mõjuka isiku soosingu, vaid oma rahva lugupidamise tõttu. Niikaua, kui meil Madissoni suguseid jätkub ning jätkub ka neid, kes oskavad temasuguseid hinnata, on meil tulevikku, hoolimata sellest, kes valitseb parasjagu Kadriorus, Toompeal või Brüsselis.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused