Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tiit Ojasoo 300 000 eurot maksnud poliitiline rosolje algas tõrvikurongkäigu mõnitamisega

-
26.02.2018
Laadime sisu...

Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo videotaiese “NO31 Teekond” pihta on sotsiaalmeedias tulistatud teravaid nooli ja seda mitte üksnes tavaliste vaatajate, vaid ka filmitegijate ja kunstiinimeste poolt.

Nii näiteks toob Kadri Kõusaar välja, et tema tehtud täispikk mängufilm “Ema” valmis umbes kolm korda väiksema eelarvega. Juhime tähelepanu sellele, et täispikk mängufilm kestab vähemalt 90 minutit, Tiit Ojasoo videoloomingu “NO31 Teekond” kestuseks oli 50 minutit. Näiteks kassarekordeid teinud Eesti mängufilmi “Klassi­kokkutulek” eelarve oli pisut üle 200 000 euro, millest 120 000 eurot tuli Eesti Filmi Instituudi ja kultuurkapitali mikroeelarvega mängufilmide konkursilt ning ülejäänu sponsoritelt.

Tiit Ojasoo videotaiese “NO31 Teekond” avakaadrid algavad giidiga bussis, mis sõidab tõrvikutega jalutavate inimeste järel ning siis kõlavad giidi avasõnad: “Tere kallid kaasmaalased, lugupeetud külalised, head vabariigi aastapäeva! Pärast pikki ja lustilisi ettevalmistusi oleme viimaks jõudnud tänasesse õhtusse. Teater NO99-l koos paljude sõprade ja ilusate eesti inimestega oli plaan näidata teile, kuidas seda päeva siin-seal tähistatakse, aga nagu ütleb vanasõna, inimene teeb plaane, jumal naerab. Me tahtsime sõita ringi ja koos teiega, aga me oleme ummikus, …  liiklusummikus. Aga õnneks ei ole me siin üksi ja laulda saab ka bussis.”

Ilmselgelt vihjatakse samal õhtul aset leidvale Tõrvikurongkäigule ning tehakse selge vihje, et tegemist on tagurlastega, kes takistavad “paljusid sõpru ja ilusaid eesti inimesi” oma asja ajamast.

Videotaiese produtsendiks on Liis Orav, kellel pole Eesti Filmi Andmebaasi andmetel seni ette näidata ühtegi täispika teose loomist ning tema pikim teos on 27-minutiline, kus ta oli siiski produtsendi assistent. Ka pole ei Ene-Liis Semperil ega Tiit Ojasool midagi tõsiseltvõetavat filmikunsti vallas ette näidata. 2013. aastal on nende käe all valminud dokumentaalfilm “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?”, mis oli heietus neist endist lavastuse “Ühtne Eesti” teema raames.

Väga tabavalt võtavadki teose “NO31 Teekond” kokku Tiit Ojasoo enda sõnad tema enda filmist “Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?”, milles ilmneb, et Tiit Ojasoo ei tegele kunsti, vaid poliitikaga. Siinkohal aga tekib retooriline küsimus, kelle tellimusel ta seda poliitikat rahva käest karistuse ähvardusel kogutud raha eest teeb?