Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tõehetk ETV „Foorumis“: IRL peab eestluseks laulupeol laulvat Keenia noormeest

01.03.2017
Laadime sisu...

Isamaa ja Res Publica Liidu poliitiku Siim Kiisler sõnavõtt ETV saates „Foorum“ kinnitas taaskord seda, mida tähelepanekud poliitikajälgijad on ammu tõdenud – IRL on konservatiivsetest väärtustest ja eestluse kaitsest loobunud ning sildistab tegelikke rahvuslasi äärmuslasteks.

Saates eksperdina esinenud TÜ vanemteadur Kristjan Vassil küsis Kiislerilt, kuidas kavatseb IRL välja murda oma madalast toetusest olukorras, kus EKRE toetus on küllalt stabiilne.

Kiisler hakkas selle peale rääkima, et IRL-i ja EKRE rahvuskonservatiivsusel on suur vahe. „Me ei ole kindlasti nii äärmuslikud. Kui ma näeks, et laulupeol laulab isamaalist laulu eesti keeles näiteks Keeniast pärit noormees, siis IRL on selle üle õnnelik,“ kõneles Kiisler. „See on eestlus, aga EKRE on selle peale vihane. See on selline piltlikult kirjeldatud vahe IRLi ja EKRE vahel, see on selgelt eri liin ja mul on kahju, kui me pole seda piisavalt hästi suutnud seni selgitada.“

Teine saatekülaline, EKRE esimees Mart Helme ei jäänud vastust võlgu. “Meie kohta levitatakse valet, nagu me oleks mingid inimsööjad, kes iga hommik praevad neegripoisse hommikusöögiks ja õhtusöögiks söövad kollaseid ja vahepeal maiustavad veel moslemitega,“ ütles Helme, kuid rõhutas, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond erinevalt IRL-ist ei tegele rahvusluse ümberdefineerimisega.

„Inimene, kes elab Eestis, aga ei oska eesti keelt, ei ole meie jaoks eestlane. Meie jaoks on eestlane eestlane, kes räägib eesti keelt, see, kes peab ise ennast eestlaseks ja keda ka teised peavad eestlasteks. See on meie lühike definitsioon, mille üle võib muidugi lõpmatuseni vaielda. Aga me mäletame, et suhteliselt hiljuti tuli Margus Tsahkna välja 2.0 Eestiga, kus ta lubas Eesti rahvaarvu kasvatada kahe miljoni peale. Me teame, et loomuliku iibega see ilmselt ei ole võimalik, järelikult ta aktsepteerib seda, et Eestisse tuleb sada tuhandete kaupa inimesi mujalt. Me ei ole võimelised neid inimesi kuidagi eestlasteks muutma,” rääkis Helme.

ETV “Foorum” (28.02.2017) on järelvaadatav SIIT!

UU

Foto Siim Kiisler “Foorumis” (kuvatõmmis)