Tõeline läbimurre poliitoravate leeris: Autorollost mehitamata meresüsteemide kallale

Eesti,
- Updated
©UUed Uudised
Keit Pentus-Rosimannus on Riigikogu saalis peaaegu nähtavat, aga tegelikult peitub temas tippteadlane.

Reformierakond paistab silma poliitikutega, kes on “spetsialistid” lausa igal alal – sealt on pärit mehed-naised, kes on võimelised igat ministriametit pidama, ja nüüd hakkas Keit Pentus-Rosimannus päris teadlaseks.

Riigikogu väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) liitus Ameerika Ühendriikide initsiatiivil kokku kutsutud NATO innovatsiooninõukoguga, mis keskendub tulevikusüsteemide ettevalmistamisele mehitamata meresüsteemide valdkonnas, kirjutab Delfi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pentus-Rosimannuse sõnul on nõukogu ülesandeks mõelda kaasa liitlaste mehitamata meresüsteemide tulevikuarengute ja erinevate lahenduste integreerimise teemadel.

Edasi läheb põnevaks: lisaks riigikogu liikmest Pentus-Rosimannusele kuuluvad nõukokku disainilahenduste ekspert, iduettevõtete tegevjuhid, futurist, teatriprodutsent, mitmed doktorikraadiga inimesed ja teised oma ala asjatundjad. Nõukogu hakkab juhtima MUSIC^2 direktor Michael D. Brasseur.

“Meil on raketiteadlasest tuumafüüsik?” küsib selle peale poliitikavaatleja Harri Kingo. “See teema ongi reaalne ja tõeline raketiteadus ja tuumafüüsika. Mida Rosimannusel seal kaasa rääkida ja arvata on!? Mis nõu ta nii keerulises valdkonnas anda oskab? Ta oskab Riigikogu arvutist teha rahaülekandeid, seda me teame. Aga on ka selge, et selline teaduse ja tehnoloogia tipptaseme temaatika on talle kõrgelt üle tema pea ja mõistuse.”

“Mulle näib, et tegelikult on keegi tekitanud veel ühe komitee alamkomitee alamkomitee. Mis on selle mõte, pole aimugi. Võimalik, et tavaline turism. Võimalik, et kellelegi eraldatakse mingid rahad ja ta saab neid kasutada. Või saavad liikmed sellest makstud. Muud mõtet ma asjal ei näe,” jätkab Harri Kingo. “Muuseas, selle absurdse moodustise üks liige on ka üks teatrilavastaja. Eks see fakt ütleb selle mullistuse kohta kõik ära ilma kommentaaridetagi.”

Reformierakonna sisemaine toiduahel on lagunemas, ju siis tuleb tippreformaritel otsida mõnusat äraelamist väljaspoolt, ja Pentus-Rosimannus leidis endale sooja koha päikese all – kui ta oskas päevapealt keskkonnaprobleemidelt välispoliitikale üle minna, asi need mehitamata meresüsteemid ole. Eriti kui nad on mehitamata ja tunnistusi ei anna.

“Saab olema huvitav kogemus,” ütles Pentus Rosimannus, nagu ka keskkonnaministeeriumist välisministeeriumi minnes, mil ta “võttis vastu uue väljakutse.”

13 commentsOn Tõeline läbimurre poliitoravate leeris: Autorollost mehitamata meresüsteemide kallale

 • Avatar

  Aga tehnilise külje pealt: USA ehitas vaenlase allveelaevade varajaseks avastamiseks mehitamata süsteemi 60.-ndatel. SCAMP. Kuna selgus et põhiliselt tuvastati hülgeid, anti see üle okeanograafidele, tasuta. Nendel polnud piisavalt vahendeid ja nüüd on need “isejuhtivad autonoomsed mereplatvormid”üksteise järel põhja läinud. Tundub et seekordse katse eesmärk on meresaaste jälgimine. Kas “rohelistel” aga on piisavalt vahendeid, selles on küsimus … (Uurisin seda põgusalt avamere ankurdamata energiasüsteemide vastu huvi tundes.)

 • Avatar

  Keit teeb karjäri sest on piiratud mõlemisega. Oleme ausad, NATO nagu iga sõjataap ei vaja siin oma peaga mõtlevaid sõdureid vaid täpseid käsutäitjaid nagu Terras ja Autorollo Keit.

 • Avatar

  Viimasel ajal olen tähelepannud, et õigekirjaga on asi kehvasti Uutes Uudistes. Mis asi on “läbi murre”? Selliste vigadega kaotate oma tõsiseltvõetavuse ja loeten Delfiga ühel pulgal.

  • Jüri Kukk

   Palun ette vabandust, aga meid kritiseerides kirjutate ise “tähelepannud” ja “loeten Delfiga ühel pulgal” – olgem siis vastastikku korrektsed. Aga me püüame endid parandada ja vigu mitte läbi lasta.

 • Avatar

  Nagu pildil – kaks “hunt kriimsilma” istuvad kõrvuti. Neile pole ükski töö võõras – peaasi, et “pappi” tuleb…

 • Avatar

  REF toiduahelast.
  REF on alati oma ustavatele kätte mänginud uued tasuvad kohad.
  Mina arvan, et see on skeem, milles asutuste ja omavalitsuste eelarvet, sihtotstarbelisi rahaeraldusi jms varastati julmalt. Varastamise üks nõue oli see, et varastatut peab jagama. Need rahad peideti üüratute ja põhjendamatute “teenuse eest” arvete taha, remonditi fiktiivselt asutuse vara jms ja osa sellest rahast rändas parteikassasse. Võimalik, et enamus.
  Selle eest garanteeriti puutumatus ja kui mõni oma tempudega “õhku lendas”, siis garanteeriti järgmine koht.
  Nt “õhku lennanud” vallavanem sai kui muinasjutus järgmise valla vallavanemaks või mingi markeerimislaadse “töö” riigiametis.
  See oli ka omamoodi vaikimistasu.
  Nüüd, mil võim ikka suures osas käest läinud, toimubki hüsteeriline tõmblemine. sest kauss on tühjaks saanud.

 • Avatar
  Tõnu Lehtla

  Tallinna Tehnikaülikoolist leiab ka instituute ja laboreid, kus asjast natuke rohkem teatakse. Kas või sellest kuidas toimib veealune asukohatuvastus või kaugside.

 • Avatar

  Noo, miks mitte säärast momenti mitte ära kasutada, saab ehk jälle pisut rollotada.

 • Avatar

  Aga kui kits juba kärneriks VÕETI, siis on asi ju kärnerite kambas, mitte kitses.

  • Avatar

   Asi pigem selles, et USA põhjakiht (poliitkorrektselt – süvariik) püüab oma hätta sattunud jõuguliikmeid aidata. Kasvõi sellisel moel. Ning loomulikult võõra (NATO) raha eest. Nagu põhjakihil ikka kombeks on olnud.

 • Avatar

  Lollus pidureid ei tunne. Seda pidurdatakse väljastpoolt…nt. purjus autojuht kasutab pidurite asemel puud,kraavi või majaseina.

 • Avatar

  läbi murre pole sama, mis läbimurre

 • Avatar

  Kui räägitakse igasuguste uute väljakutsete vastuvõtmisest, siis võib olla kindel, et see vastuvõtja mingit tööd reaalselt ei oska ega tahagi teha

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused