Tõeline läbimurre poliitoravate leeris: Autorollost mehitamata meresüsteemide kallale

Eesti,
- Updated
©UUed Uudised
Jürgen Ligi riigikogus – lammutav, ülbe, sõimlev.

Reformierakond paistab silma poliitikutega, kes on “spetsialistid” lausa igal alal – sealt on pärit mehed-naised, kes on võimelised igat ministriametit pidama, ja nüüd hakkas Keit Pentus-Rosimannus päris teadlaseks.

Riigikogu väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond) liitus Ameerika Ühendriikide initsiatiivil kokku kutsutud NATO innovatsiooninõukoguga, mis keskendub tulevikusüsteemide ettevalmistamisele mehitamata meresüsteemide valdkonnas, kirjutab Delfi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pentus-Rosimannuse sõnul on nõukogu ülesandeks mõelda kaasa liitlaste mehitamata meresüsteemide tulevikuarengute ja erinevate lahenduste integreerimise teemadel.

Edasi läheb põnevaks: lisaks riigikogu liikmest Pentus-Rosimannusele kuuluvad nõukokku disainilahenduste ekspert, iduettevõtete tegevjuhid, futurist, teatriprodutsent, mitmed doktorikraadiga inimesed ja teised oma ala asjatundjad. Nõukogu hakkab juhtima MUSIC^2 direktor Michael D. Brasseur.

“Meil on raketiteadlasest tuumafüüsik?” küsib selle peale poliitikavaatleja Harri Kingo. “See teema ongi reaalne ja tõeline raketiteadus ja tuumafüüsika. Mida Rosimannusel seal kaasa rääkida ja arvata on!? Mis nõu ta nii keerulises valdkonnas anda oskab? Ta oskab Riigikogu arvutist teha rahaülekandeid, seda me teame. Aga on ka selge, et selline teaduse ja tehnoloogia tipptaseme temaatika on talle kõrgelt üle tema pea ja mõistuse.”

“Mulle näib, et tegelikult on keegi tekitanud veel ühe komitee alamkomitee alamkomitee. Mis on selle mõte, pole aimugi. Võimalik, et tavaline turism. Võimalik, et kellelegi eraldatakse mingid rahad ja ta saab neid kasutada. Või saavad liikmed sellest makstud. Muud mõtet ma asjal ei näe,” jätkab Harri Kingo. “Muuseas, selle absurdse moodustise üks liige on ka üks teatrilavastaja. Eks see fakt ütleb selle mullistuse kohta kõik ära ilma kommentaaridetagi.”

Reformierakonna sisemaine toiduahel on lagunemas, ju siis tuleb tippreformaritel otsida mõnusat äraelamist väljaspoolt, ja Pentus-Rosimannus leidis endale sooja koha päikese all – kui ta oskas päevapealt keskkonnaprobleemidelt välispoliitikale üle minna, asi need mehitamata meresüsteemid ole. Eriti kui nad on mehitamata ja tunnistusi ei anna.

“Saab olema huvitav kogemus,” ütles Pentus Rosimannus, nagu ka keskkonnaministeeriumist välisministeeriumi minnes, mil ta “võttis vastu uue väljakutse.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused