Toetus EKRE-le tõusis, Reformierakond kukkus ja peaministripartei sai liidripositsiooni

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE-l on ühiskonnas kindel koht.

Turu-uuringute AS-i uuring näitab üle hulga aja põhjalikke muutusi erakondade toetuses.

Keskmisest rohkem kerkis EKRE toetus, mis viimaste kuude 15-16 protsendilt tõusis augustis 20 protsendile. Seega on Turu-uuringute küsitluse järgi Keskerakond, Reformierakond ja EKRE toetuselt üksteisest mitte väga kaugel – toetused vastavalt 26, 23 ja 20 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keskerakonda toetas Turu-uuringute augustikuises küsitluses 26 protsenti vastanutest, mida on protsendipunkti võrra vähem kui juunis, mil Turu-uuringud viimati erakondade toetust mõõtsid.

Reformierakonna toetus oli Turu-uuringute küsitluses augustis 23 protsenti. Juulis Turu-uuringud küsitlust läbi ei viinud, kuid veel juunis oli suurima opositsioonipartei toetus veel 33 protsenti, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Meeste seas enam EKRE toetajaid (24 protsenti). 18-34-aastaste vanuserühmas järgneb Reformierakonnale populaarsuselt EKRE ning kolmandal positsioonil on Keskerakond. Vanuserühmas 35-49 on Keskerakonna toetus EKRE omast pisut kõrgem.

Eestlaste seas on jätkuvalt toetuselt esikohal Reformierakond (26 protsenti), kellele järgnevad pea võrdse toetusega EKRE (22 protsenti) ja Keskerakond (19 protsenti).

Reformierakond ja Keskerakond on praktiliselt võrdsel pulgal Põhja Eestis, Lõuna-Eestis jagab nendega liidripositsiooni ka EKRE. Lääne-Eestis on populaarseim erakond EKRE.

EKRE toetus on kõrgem maapiirkondades (maaelanikest toetab EKRE-t 25 ja linnaelanikest 16 protsenti). (BNS-ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused