Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Toidutalongid tulevadki tagasi, kas ka rubla?

09.11.2023
Vene rublad
© Scanpix

Kui Reformierakond opositsioonis olles EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsedes massilist obstruktsiooni rakendades riigikogu tööd takistas, esitades tuhandeid küsimusi rahvahääletusele panemiseks, oli seal ka mõni selline, mis juba käiku pandud, seda ilma rahvalt küsimatagi.

Näiteks kõlas üks „naljana“ mõeldud Kaja Kallase ja Hele Everausi allkirjaga ettepanek küsida „Kas Eesti peaks võtma kasutusele taas toidutalongid?“.

Ja mis me näeme. Reformierakond ongi koos oma puudlitega Eesti elu nii tuksi keeranud, et see minevikust pärit süsteem võetaksegi uuesti kasutusele.

Nimelt on uus süsteem selline, et abivajajad saavad toiduabipakkide asemel käia ise Rimis toidukaardiga meelepäraseid tooteid valimas. See muudatus tekitab aga meelehärmi neis, kelle jaoks lähim Rimi jääb kümnete kilomeetrite kaugusele.

Praegusel kaartide jagamisel antakse ostetud toiduabi 20 715 inimesele.

Siit tõsine kahtlus, kas ellu rakendatakse ka teised kolme aasta eest Reformierakonna saadikute poolt massilise obstruktsiooni korras tehtud ettepanekud, nagu Vene rubla kasutuselevõtt, Saaremaast loobumine või alaealistega seksimine. Kõige õõvastavam oli aga Reformierakonna ettepanek panna rahvaküsitlusele küsimus “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui see kuuluks Venemaa koosseisu?”.