Toidutootjad kaebasid Ratase valitsuse sigaduse peale presidendile

Eesti,
- Updated

Toiduainetööstuse liit, põllumajandus-kaubanduskoda ja kaubandus-tööstuskoda saatsid teisipäeval president Kersti Kaljulaidile taotluse jätta välja kuulutamata magustatud jookide maksustamise seadus, kuna ettevõtjate hinnangul on see põhiseadusvastane ja seaduse menetlemisel on eiratud hea õigusloome tava.

Organisatsioonide hinnangul ei aita maksu kehtestamine saavutada seatud eesmärki ja toob kaasa toidukorvi kallinemise. Ettevõtjate teatel ei mõjuta seadus tootjaid suhkru sisaldust toodetes vähendama, kuna ettevõtted on seda viimase paarikümne aasta jooksul juba teinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taotluses toovad ettevõtjad välja, et seadus on ka põhiseadusega vastuolus, kuna ei taga ettevõtjatele õigusselgust ja õiguskindlust. “Kuna Euroopa Komisjonist riigiabi loa saamine piimatoodetele võib kesta kaua, siis ei ole ettevõtetel võimalik lähiaastateks oma majandustegevust planeerida. Tänaseks ei ole isegi riigiabi taotluse tekst veel valmis. Maksu tagasiulatuv kehtestamine on vastuolus ka riigikohtu seisukohaga, et üldreeglina ei tohi seadusel olla tagasiulatuvat jõudu,” märgivad ettevõtjad.

Samuti väidavad ettevõtjad, et kuna seadust menetleti kiirustades, pole ettevõtjatel selgust, mida nad seaduse jõustumisel tegema peavad. Ettevõtjate teatel puudub ka hinnang selle kohta, kas ja kuidas maksustatud toodete tarbimine mõjutab üldist suhkrutarbimist, päevas tarbitavate kalorite hulka ja rahvatervist.

BNS/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused