Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tolamängimine lõppes ruttu: superministeeriumis külmas töötamise katse lõppes temperatuuri tõstmisega

24.12.2022
Superministeerium Tallinnas Suur-Ameerika ja Pärnu mnt nurgal.
© Scanpix

Mäletate, kui minister Riina Sikkut lappas oma kabinetis tekke ja kiitis, kui hea on külmas kontoris koosolekuid pidada, sest iga inimene annab 100 kilovatti energiat. See idiootne pull lõpetati aga õige ruttu ära. Sel sügisel püüti nelja ministeeriumi koondavas hoones kokku hoida. Nüüdseks on selgunud, et külmetav ametnik hästi tööd ei tee ja isegi kui erakordselt tõhusalt elektrit ja kütet kokku hoida, siis arved on ikkagi tõusnud, vahendab ERR.

Oktoobris läksid ministeeriumiametnike seas moodi termopesu, villased kampsunid ning pleedid, sest superministeeriumis keerati küte alla 19 kraadile. Praegu enam külmetavaid ametnikke ei näe, sest pärast kaks kuud kestnud eksperimenti tuli tunnistada, et nii jahedas ruumis tööd teha pole võimalik ja nüüd on kontorites 20 kraadi.

Lisaks koliti paariks nädalaks tühjaks neli korrust, seal lülitati ventilatsioon välja ja keerati küte maha. Külmaks jäid ka ministeeriumi kaks sauna ja reedeti soovitati kodus töötada.

Kui võrrelda ministeeriumi küttekulu eelmise aastaga, siis augustist kuni septembrini oli see pea poole väiksem. Novembris kolmandiku võrra väiksem. Kokku hoiti küll, kuid arved tulid ikka pea sama suured.

Ka elektrit kulutati septembrist novembrini pea viiendiku võrra vähem, kuid suurt kokkuhoidu sellega ei kaasnenud. Augustikuu arve oli pea kolmekordne, septembri oma viiendiku võrra suurem, oktoobri oma pea sama suur kui mullu. Vaid novembris oli elektriarve mullusest seitse protsenti väiksem.

Kuigi viimastel kuudel on kõvasti kokku hoitud, ollakse aasta lõpus kommunaalkulude tasumisel miinuses.

 

Allikas: ERR