Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Toomas Alatalu tõmbab võrdusmärgi Reformierakonna ja USA demokraatide valitsusvastase sõja taktika vahele

-
03.12.2019
Poliitikavaatleja Toomas Alatalu.
© Scanpix

Eestimaal praegu toimuv pole midagi muud kui valimistel kaotatud võimu tagasivõtmise katse, milles ründav pool on suure osa oma loosungitest ja võtetest laenanud USA Demokraatlikult Parteilt ja seda toetavalt ajakirjanduselt, väidab poliitikavaatleja Toomas Alatalu Õhtulehes.

Alatalu toob välja fakti, et ka Ameerikas toetas 90% peavoolumeediast demokraate ja Hillary Clintonit ehk seniste võimurite paikajäämist, lisaks aga tõdeti USA-s, et kõrvalttulija teeb lõpu kahe erakonna võimujaotuse sujuvusele, ning asuti tema vastu töötama. Selle tagajärjeks on juba kolm aastat vältavad katsed mingilgi moel Donald Trump tagandada.

Sama on Alatalu hinnangul toimunud ka Eestis, kus võimust ilma jäänud Reformierakond keeldub tunnustamast valimiste järel moodustatud valitsuskoalitsiooni ning tulistab hoopiski auklikuks EKRE ministreid. Seejuures tuletab vaatleja meelde, et ka Keskerakond kaotas võimule tulles kolm ministrit.

Alatalu näitab ära ka selle, et Eestis jõuti kolme kuuga sama tulemuseni, milleni Ameerikas kolme aastaga – selgus, et ametnikkond tegutseb uue valitsuse vastu. Siit aga teeb ta ühe olulise järelduse ja soovituse – ajalugu on näidanud, et kõrgametnike vastutöötamist aitab lõpetada nende väljavahetamine, mis on demokraatlikus süsteemis normaalne ja igapäevane. Ka 1993. aasta Kopenhaageni kriteeriumides on kirjas regulaarsed valimised ja võimu roteerumine kui demokraatia reegel.

Ehk siis teatud aegade järel peavad kõik pikalt võimul olnud opositsiooni pingile kolima – kunagi ilmselt ka praegune valitsus, aga praegu on tema aeg ning mitte RE ja sotside oma.