Toomas Sildam soovitab Eestil oma arvamusest hoiduda ja globalismiga kaasa uluda

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Toomas Sildam on harjunud impeeriumi põhimõtetele kaasa kiitma.

ERR-i vasakliberaalne hääletoru Toomas Sildam on läbi aegade olnud võimulolijatele ustav ja seetõttu pole imestada, et ka nüüd isandatele koogutada üritab.

Oma järjekordses kirjutises kordab Sildam jällegi üle vana müüti, et Eestil ei tohi olla oma arvamust, vaid ta peab teistega kaasa uluma. Jutt käib avalikust kirjast seksuaalvähemuste teemal, mille algatas Suurbritannia ja millele kirjutasid väidetavalt alla 53 välisriikide suursaadikut ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sildami andmetel jätsid Euroopa Liidust alla kirjutamata kolm riiki, Slovakkia, Ungari ja Eesti. Tegu on Poolat vaenava avaldusega ja miks peaks Eesti astuma vastu ühele oma arvestatavaimale liitlasele NATO-s ja Venemaa vastu? Nüüd ulub vasakpoolne ajakirjanik, et Eesti olevat kellelegi vastandunud ja loeb üles terve rea momente, mille kaudu võidakse nüüd Eestile viltu vaadata.

Miks peaks Eesti esindaja tingimata kirjutama alla mingile avalikule kirjale, mis pole mingi diplomaatiline dokument, vaid mingi seltskonna “uusnormaalne” arvamusavaldus? Et kellelegi jälle meeldida? Kellelegi, kes levitab mingeid perversseid väärtusi? Millal me oleme hakanud elama ainult teiste heaks ja teiste rõõmuks ning unustanud küürutades sirge selja?

“Aga kas see olnuks Eesti puhul mõeldav kaks kuud tagasi, kui võimul oli Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ja Isamaa valitsus ning välisminister oli sots Sven Mikser? Vaevalt. Aga nüüd, kui meil on senisest konservatiivsem KEI valitsus ehk Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioon, mille kaks osapoolt ei toeta kooseluseadust ning välisminister on Urmas Reinsalu Isamaast? Nüüd tundub Eesti allkirja puudumine “53 kirjal” loogiline,” kirjutab Sildam.

Aga siin ongi ta ära vastanud omaenda süüdistustele – Eesti ühiskond ei soovi ei kooseluseaduse rakendusakte (miks need siis pole läbi surutud) ega ka kaasa laulda teiste maade vasakpoolsetega. Mis aga puutub Mikserisse, siis see sotsist renegaat otsustas ainuisikuliselt rändepakti läbi suruda ning saatis riigi ja valitsuse kindla toeta ametniku seda heaks kiitma – tema teeks muidugi mistahes homoprojektile tee lahti. Mikseri ajal ju hõiskas tema ministeerium ainsana kaasa homoparaadile.

Ei juhtu Eesti välispoliitikaga midagi, Sildam, kui eestlased hoiavad ühest roomavast ajakirjanikust erinevalt selja sirgu ega kiida kõike heaks, mida teised teevad. Eesti tegelik väärtuskompass ei näita sildamite “euroopalike väärtuste”, vaid kristliku Euroopa väärtuste suunas – see on Eesti rahvuslik huvi. See, mida Sildam erakondlikuks väärtuskonfliktiks nimetab, on tegelikult maailmavaateline ja tema kükitab ikka impeeriumide poolel – nagu Nõukogude, nii ka Euroopa Liidu aegadel.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused