Toomas Sildami valimisanalüüs – rosolje valedest, hämamisest ja propagandast

Eesti,
- Updated
©Andres Putting/Ekspress Meedia
Toomas Sildam (paremal) koos “kuuma poisi” Rainer Vakraga.

Toomas Sildami jutt ERR-i arvamusveerul ei ole kuidagi vääriline analüüsivale ajakirjanikule, kellena ta ennast esitleb.

Sildam üritab taas leida valimiste põhiküsimust, kuid ei suuda asju näha kompleksselt. Või ei taha, mis on tõenäolisem. Aga tähtsaim on ehk see, kuidas ta lahmib valimiste peaküsimust otsides, tuues oma jutu sisse selge valeinfo levitamise – ta lülitab kõik tähtsad momendid valimiste põhiküsimuste seast välja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pomm-teemat ei tule ka pagulastest, keda on meie riigis vähem kui näpuotsaga. Nagu ka hooajalistest Ukraina töölistest, kes ei võta kohalikelt elanikelt tööd, vaid kergitavad tööjõupuudusega silmitsi seisva Eesti sisemajanduse kogutoodangut,” kirjutab Sildam. Kuidas on võimalik kahte lausesse panna nii palju hämamist? Kui aastaga siia tööle tulnud 22 000 slaavlast on tühine teema, siis suudab vaid Jumal Eestit kaitsta, poliitikud enam mitte!

Pagulasi ehk kvootidega saadetud võõraid on tõesti vaid näpuotsatäis, kuid neist mõnesajast on üks oma naise põlema süüdanud ja teine pärast vägistamist sama plaaninud. Aga probleem pole mitte neis, vaid ametlikult saabunud migrantides – möödunud aasta siseministeeriumi aruande kohaselt kasvas ainuüksi nigeerlaste hulk Eestis aastaga 435-lt neegrilt kuuesajale. Selline kogukond ainuüksi ühest Aafrika riigist on juba oluline ohutegur. On ju väidetud, et tuhandeline migrantide kogukond hakkab iseennast kasvatama – uutel tulijatel on juba omad ees ja tullakse sisuliselt enda kultuurikeskkonda diasporaas. Sellest on vaja juba praegu valjul häälel rääkida!

Täiesti uskumatu idiootsus on jutt sellest, et ukrainlased ei võtvat kohalikelt tööd, vaid tõstvat jõukustaset. Sildam on tõstatanud oma soovunelma ega pea mainitavaks fakti, et ukrainlased tulevad odavamale palgale ja kisuvad sellega keskmise palga alla, eestlased lahkuvad eest ja slaavlased jäävadki tööturgu mõjutama – küll nad ka pered järele toovad! Pealegi ei tõtta ettevõtjad odavtööjõu puhul otsima innovaatilisi lahendusi ja Eesti töökeskkond muutub lisaks ka venekeelseks.

“Ega ka mitte maksuküsimustest, sest sajad tuhanded inimesed saavad maksu- ja tolliametilt praegu raha tagasi.” Taas selge idioodi jutt – maksuküsimus puudutab hoopis peamiselt aktsiisitõuse, millega riigil jääb sadu miljoneid saamata, mitte inimeste raha tagasisaamist, mis viitab pigem sellele, et sissetulek on olnud väike ja tulumaksuvaba miinimum laieneb suuremale osale aastasissetulekust.

Osaliselt õige on jutt Kohtla-Järve riigigümnaasiumi kohta, kuid taas – mitte ainult ühe kooli lõikes, vaid kogu Ida-Virumaa tulevikku ja Keskerakonna aetavat avalikku venestamispoliitikat haarates – see ei jää “suuresti piirkondlikuks küsimuseks”, nagu väidab Sildam, vaid on ilmselgelt üleriigiline hädakell.

“Probleem pole ainult parteide lihtsameelsetes ja lihtsustavates teleklippides, mis ähvardavad taastoota inimeste ükskõiksust valimiste suhtes.” Mõnel puhul ongi võti lihtsuses – kui EKRE ütleb, et rahvusriik on ohus, siis nii ongi, sest kodanikkonda üritakse soodustavalt ja kiiresti laiendada küll topeltkodakondsuse kui hallipassimeestele kodakondsuse kinkimisega.

Lõpetuseks ütleb Sildam: “Keegi meist ei peaks olema kaotaja.” Seda püha naiivsust! EKRE soovib kooseluseadust tühistada, “kahesajalised”, sotsid, keskid ja refid aga sellele rakendusaktid taha haakida – kuidas teha seda kaotajateta? “Rebjata, daite žit družna!” siin ei tööta!

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused