Toompeal maksupoliitika vastu protestijate nõudmised täidab reaalsuses EKRE majandusprogramm

Eesti,
©UU
Protestijate hinnang valitsusele oli karm, aga õiglane.

Kolmapäeval kogunesid Toompeale rahvaalgatuse „Maksud sõidavad Lätti” aktivistid, et näidata loosungite ja sõnavõttude kaudu riigikogulastele oma arvamust Eesti maksusüsteemist.

Ürituse korraldajate arvates ei tohiks valitsus enam mingeid uusi makse välja mõelda ega mistahes aktsiise tõsta, selle asemel tuleks põhirõhk panna maksude alandamisele ja teistele muudatustele, mis annavad inimestele otsest kasu. Kogu protest oligi suunatud Eesti ebaefektiivse ja kurnava maksusüsteemi vastu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Üritus toimus kolmapäeval seetõttu, et just 17. oktoober on rahvusvaheline vaesuse vastu võitlemise päev. Kuigi aktsiooni korraldajad polnud ette näinud poliitikute sõnavõtte, osutus, et kohale olid tulnud vaid EKRE poliitikud, ja sõna anti rahvuskonservatiivide Riigikogu fraktsiooni esimehele Martin Helmele, kes tutvustas erakonna majandusprogrammi maksupoliitilisi momente.

EKRE majandusprogramm ongi otseselt suunatud maksude alandamisele, mis jätaks inimestele ja ettevõtetele rohkem raha kätte, ning mõjutaks ostujõu suurenemise ja ettevõtluse paremate arenemisvõimaluste kaudu kogu majandust kasvu suunas. Alljärgnevalt võib lugeda EKRE maksusoodustustest.

“Alandame käibemaksu 15 protsendile, et anda majandusele oluline kasvutõuge ning jätta inimestele kätte rohkem raha. Laiendame 9%-list soodusmäära majutus- ja toitlustusvaldkonnale, vabastame käibemaksust ravimid ja puuetega inimeste erivahendid, samuti elektriautod.

Alandame kütuse- ja alkoholiaktsiisid tasemele, mis toob nende tarbimise ja maksutulud Lätist tagasi Eestisse. Muudame Eesti kõige odavama energiaga riigiks meie piirkonnas. Selleks vähendame gaasi- ja elektriaktsiise, alandame elektri võrgutasusid ja taastuvenergia tasusid. Kaotame teede- ja veokimaksud.

Vabastame pensionid tulumaksust. Loome maksusoodustused, mis toovad Eesti laevad tagasi Eesti lipu alla.  Vähendame lapse ülalpidajate tulumaksu veerandi võrra iga lapse pealt kuni lapse 18-aastaseks saamiseni.

Võimaldame ettevõtetel teha aastas kuni 6000 euro ulatuses kulutusi ilma erisoodustusmaksuta. Viime sisse maksusoodustused ettevõtetele regionaalsete eripärade tasandamiseks.”

Seega siis protestijad – just EKRE on see jõud, mis viib ellu need nõudmised, mille pärast te Toompeale tulite!

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused