Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Töövaidluskomisjon asub vaagima artikli pärast vallandatud õpetaja Dievese kaasust

03.08.2016
Liisa Pakosta
© Margus Ansu / Postimees

Töövaidluskomisjon asub neljapäeval vaagima, kas naisi meestele hinnaalandust tegema kutsunud Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluva ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Priit Dievese valladamine Järva-Jaani gümnaasiumist oli korrektne.

“Saatsin tööinspektsiooni töövaidluskomisjonile avalduse, milles palun tuvastada minu ja Järva-Jaani gümnaasiumi töölepingu erakorralise ülesütlemise tühisus ning tuvastada, kas töötaja vallandamisel on rikutud minu põhiseaduslikke õigusi ja töölepingu seadust ja teisi seadusi ning eeskirju,” teatas Dieves.

Tema sõnul põhjendas Järva-Jaani gümnaasiumi direktor Raigo Prants vallandamist Dievese kirjutatud ja 8. juunil Õhtulehes ilmunud artiklikliga „Lastetud naised, laske oma ülikõrge latt alla!”. 

“Antud vallandamisotsusega rikub Järva-Jaani Gümnaasiumi direktor sõnavabaduse põhimõtet ning diskrimineerib töötajat poliitliste või muude veendumuste tõttu,” sõnas Dieves. Ta lisas, et vastavalt põhiseadusele ei tohi kedagi  diskrimineerida poliitiliste või muude veendumuste tõttu. Lisaks viitas ta, et põhiseaduse kohaselt on igaühel õigus vabalt levitada ideid, arvamusi, veendumusi ja muud informatsiooni sõnas, trükis, pildis või muul viisil.

Gümnaasiumi direktor Raigo Prants taganes hiljem oma varasematest ütlustest, et töölepingu erakorralise ülesütlemise põhjustas meedias ilmunud artikkel. Võimalikuks põhjuseks võis olla asjaolu, et taolist käitumiset direktori poolt taunis ka Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta (pildil). Seejärel võttis Prants uue taktika ja hakkas õpetaja päevapealt vallandamist põhjendama “suure hulga” varasemate rikkumistega, mis olid aga üsnagi absurdsed ja pole leidnud tõendamist. Vallandamise põhjuse muutmise fakt on juba iseenesest kahtlane asi, sest vallandamise põhjuseid ei saa muuta jooksvalt nagu osapoolele parasjagu meeldib või sobib. Kõige sellega hakkabki Töövaidluskomisjon tegelema. 

BNS-UU