Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tori hobuse kasvatajad tulid Torile meelt avaldama

02.09.2016
Tori_sport_horse

Tori hobuse kasvatajad kogunesid reedel Torile, et protestida riigi tegevuse vastu Tori Hobusekasvanduse hobuste laialijagamisel.

“Siin on kohal umbes poolsada inimest, kes soovivad avaldada toetust Tori Hobusekasvandusele,” ütles Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) tegevdirektori kohusetäitja Krista Sepp Torilt BNS-ile.

Hobusekasvatajate selts saatis reedel maaeluministeeriumile märgukirja, milles kutsub üles peatama hobuste äraviimist Torilt enne, kui ei ole loodud uut sihtasutust ja selgitatud välja hobumajanduse kompetentsikeskusele mittevajalik vara.

Riik on lubanud praegu Tori Hobusekasvanduse hallata oleva keskuse detsembri keskel enda valdusse võtta ning luua selle baasil tori hobuse säilitamise ja populatsiooni kasvatamisega tegelev sihtasutus.

Meeleavaldajatele teeb aga muret riigi tegevus, kuna viimastel nädalatel on Torilt ära viidud neli mära ning kaks plaaniti viia reedel.

“Täna jäid hobused siiski ära viimata, kuna paberid ei olnud korras,” selgitas Sepp BNS-ile. Hobused kavatseti anda tähtajatult tasuta kasutamiseks MTÜ Vana-Tori Hobuse Ühingule.

Reedel ministeeriumile saadetud märgukirjas kutsutakse säilitama Toris Tori Hobusekasvanduse põhikari, kes olid EHS-i poolt maaeluministeeriumi töögrupi kaudu edastatud tori hobuste nimekirjas ning on kantud ministeeriumi poolt valitsusele esitatud äriplaani kavandisse. “Toetame, et Toril olevad riigivarad antakse üle täies mahus loodavale sihtasutusele,” öeldakse kirjas.

Maaeluministeeriumi avalike suhete osakond ajas suhteliselt ümarat juttu põhjendades hobuste üleandmist vajadusega jätkata tööd tõu säilitamise nimel kuni sihtasutuse loomiseni. “Kui saame valitsuselt rohelise tule hobumajanduse kompetentsikeskuse loomiseks Toris, siis loomulikult peavad seal olema ka Tori tõugu hobused ja ka praegu hoiule antavad hobused on võimalik vajadusel tagasi tuua,” öeldi ministeeriumist neljapäeval Pärnu Postimehele. “Kindlasti ei pea seal hoidma nii palju hobuseid kui praegu, see pole ka mõistlik,” märkis ministeeriumi esindaja.

BNS/UU

FOTO: Rozpravka/ Wikipedia Creative Commons