Tõrvikurongkäik toob Vabaduse väljakule ühislaulmise ja rahvusmeelsed muusikud

Eesti,
- Updated
©Fotokollaaž
Tõrvikurongk2ik 2018 muusikud ja lauljad

Homme, 24. veebruaril algusega kell 19 toimub Tallinna vanalinnas viiendat korda vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik. Riigi juubeli puhul kannab tänavune rongkäik sõnumit „Sada aastat seljataga. Tuhat aastat veel”.

Kogunemine ja tõrvikute jagamine algab kell 18 Vabaduse väljakul. Rongkäigule võib tulla ka oma tõrvikuga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kell 19 algava ürituse avab Eesti hümn, mille eestlaulja on telesaate “Eesti otsib superstaari” esimese hooaja üks finaliste Raimondo Laikre. Tervitussõnad ütleb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Rongkäik viib läbi vanalinna, põigates selleks ajaks osaliselt suletavale Pärnu maanteele.

Rongkäigus lauldakse ühiselt isamaalisi ja armastatud Eesti laule. Lugusid edastavad Tre raadio ja Ring FM-i programm, mida kuuleb Tallinnas sagedusel 105,8 MHz. Korraldajad paluvad osalejatel võimalusel kaasa võtta patareidega raadio või FM-raadio funktsiooniga mobiiltelefoni.

Tund pärast algust jõuab rongkäik tagasi Vabadussõja võidusamba jalamile, kus ühislaulmine jätkub. Seda veab Merit Männiste ja tema pereansambel. XII noorte tantsupeol “Mina jään” astus Merit Männiste üles peategelase Hämariku rollis.

Lisaks armastatud ja tuntud eesti lugudele esineb ühe värskeima isamaalise lauluga „See maa” lauljatar Renate Saluste. Sündmusele paneb punkti kitarrist Brad Jurjens, kes esitab kitarril Eesti hümni.

EV100 tõrvikurongkäigust valmib video, mis võetakse üles nii maalt kui ka õhust.

Korraldajad soovitavad rongkäigule võimalusel kaasa võtta rahvuslippe. Plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid palutakse koju jätta.

EKRE juhatuse liikme Siim Pohlaku sõnul on üritusele oodatud kõik Eestit armastavad inimesed.

„Tõrvik ehk teejuht pimeduses on eestlaste vabadusvõitluse sümbol. Jüriööl juhtisid tõrvikud eestlaste malevaid lahingusse võõra võimu ja ideoloogia vastu. Okupatsiooniaastail sai üliõpilaste tõrvikurongkäigust vastupanu sümbol. Nüüd on meil oma riik, aga küsimused rahvusidentiteedist ja enesemääramisõigusest on üha teravamalt päevakorral,“ ütles Pohlak.

„Tõrvikurongkäik teeb vabariigi aastapäevast kogu eesti rahva ühise peo. Seal tärkab teadmine, et eestlaste parimad päevad on alles ees, kui me seda ise tahame.“

Pohlaku sõnul ootavad korraldajad rongkäigule tuhandeid inimesi. Eelmisel aastal oli osalejaid üle kolme tuhande.

Tõrvikurongkäiku korraldab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond koostöös noorteorganisatsiooniga Sinine Äratus.

UU

Vaata, mida oodata tänavuselt tõrvikurongkäigult: https://www.youtube.com/watch?v=XMY1mXGAj6o

Mart Helme kutsub tõrvikurongkäigule: https://www.youtube.com/watch?v=cnx7gPiGiFY

Uute Uudiste erilehekülg: http://uueduudised.ee/torvikurongkaik-2018

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused