Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tõsielukomöödia “Barbie ja Keni seiklused Putini luksusjahil” jätkub: Kaja Kallas püüab ennast valedega päästa

-
24.08.2023
Kallas ja Hallik
© Scanpix

Peaminister Kaja “Barbie” Kallas* üritab ennast abikaasa Arvo “Ken” Halliku Venemaa-äridest distantseerida, veeretades süüd justkui abikaasale ja väites, et tema peaministrina reaalsest elust midagi ei tea. Samas on tema tänased seisukohad äriajamise osas Venemaaga varasematest täiesti erinevad.

“Olen alati püüdnud hoida oma töö- ja pereelu lahus, kuid nüüd on need siiski kokku saanud. /…/ Tõsi on see, et ma olen abielus, sealjuures õnnelikus abielus Arvo Hallikuga. Samas mul puudub mistahes ülevaade tema ärilisest tegevusest,” ütles Kallas.

Kas Ukraina sõja tuules kuulsust kogunud peaminister ei peagi teadma, mida ettevõtlus Venemaa suunal korraldab? Isegi kui tema abikaasa seal toimetab?

Samas kirjutab Postimees, et kui peaminister Kaja Kallas pidi kolmapäeval selgitama tema abikaasa vähemusosalusega ettevõtte Stark Logisticsi tegevust Venemaal, tõi ta välja põhjuse, mida ta varem teise ettevõtte kontekstis oli tauninud.

Kallas kasutas põhiargumendina väidet, et Stark Logisticsil pole Venemaal kliente ning nad osutavad teenust vaid Eesti ettevõttele. See oli kõige esimene lause põhjendusest, millega peaminister lagedale tuli.

Varem sobis Kallasele vastupidine tõlgendus. Nimelt andis valitsus 2022. aastal Eesti Raudteele ja raudteel kaupu vedavale Operailile suunise väljuda Venemaa ja Valgevenega seotud äritegevusest.

«Juriidiliselt nad [Operail] ei vea Venemaa kaupa, juriidiliselt nad tegutsevad nende klientide huvides, kellest ükski ei ole Venemaa ega Valgevene. Aga me saame kõik aru, et see peab ka näima selge ja arusaadav. Ja selline suunis saigi täna neile antud kabineti otsusena, et sellisest tegevusest, mis kuidagi Valgevene või Venemaa äri võiks olla, tuleb loobuda,» rääkis Kallas toona valitsuse pressikonverentsil.

Kui mullu detsembris tuli Operail välja sooviga hakata Soomes Venemaa niklit vedama, rõhutas Kallas Delfile, et Venemaal toodetud kaupade vedamine pole vastuvõetav ka siis, kui otseselt Venemaa ettevõtetega äri ei aeta. Seega seadis Kallas tollal põlu alla igasuguse sanktsioneerimata äritegevuse Venemaal, mitte Vene Föderatsiooni ettevõtjatest klientide olemasolu. Praegu, oma abikaasa tegude valguses on “Jumal lasknud tal tõde jälle sedapidi paista”, kui parafraseerida menufilmi “Viimne reliikvia”.

Kui mängus on tema abikaasa ja peaministri koht, siis lubab Kaja Kallase südametunnistus(etus) kohe seisukohti muuta. (BNS-UU)

* Kaja Kallas tõi riigijuhtimisel positiivseks näiteks… Barbie