Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Traagiline tagajärg sellele, kui sotsiaaltöötajad on naiste poole kaldu

-
10.07.2019
Hingedepäeval põletame küünlaid lahkunute meenutamiseks, oodates neid sümboolselt koju. Pilt on illustratiivne.
© UU

Palju on olnud juttu sellest, et igasugustes perevaidlustes antakse eelis naisele, selle tõendiks on traagiline juhtum Haljalas, kus suri kuueaastane poiss ning kus isa süüdistab sotsiaaltöötajaid.

Politsei viis ära ema ja võõrasisa ning prokuratuur alustas menetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Virumaa Teataja kirjutab, et mis täpselt juhtus, on veel selgusetu. Lapse ema juhtunut kommenteerima ei soostunud. Igatahes avastas Haljalas Tallinna tänaval elav ema millalgi ennelõunal, et tema voodis teki all lebanud kuueaastane poeg ei hinga enam. Lahkudes võttis politsei lapse ema ja kasuisa endaga kaasa.

Virumaa Teataja: „Perest lahus elav isa Janno kuulis tragöödiast tuttavate tuttavate kaudu. Mitte politseilt ega laste emalt. Ta oli parajasti Tallinnas, et minna laevale, Soome tööle. Kihutas tagasi Haljalasse, et heita viimne pilk oma elutule pojale.“

Janno rääkis ajalehele, et ta on alates oktoobrist kohtu teel taotlenud laste hooldusõigust. “Põhjus: ema ei käi tööl, armastab napsu võtta, peab lihtsalt pidu. Mina maksan alimente ja ootan ning loodan, et saan hooldusõiguse. Sotsiaaltöötajad aga laiutavad käsi, sest ei olevat põhjust hooldusõigust mulle anda, ema olevat igati korralik,” rääkis ta.

Janno sõnul on lapsed talle mitu korda kurtnud, et neil on ema juures halb. “Paar nädalat tagasi helistas poiss ja rääkis, et onu ehk kasuisa lämmatab teda,” väitis Janno. “Olen hoidunud lapsi Haljalas külastamast, sest lapse ema ja tema elukaaslane mõnitavad mind laste juuresolekul, nad on mind laimanud ja taga rääkinud on ka sotsiaalmeedias. Maksan lastele elatist, aga juba järgmisel päeval kuulen, et raha on otsas. Lisaks sellele olen lastele ostnud, kui nad minu juures on, kõike muud eluks tarvilikku.”

Janno kurtis, et nii Eesti õigussüsteem kui ka sotsiaaltöötajad on “emade poole kaldu”.