Tsahkna ja Mihkelson lahkuvad IRL-ist

Eesti,
- Updated

Endine Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Margus Tsahkna ning riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson teatasid esmaspäeval 26.06.17, et on otsustanud IRL-ist lahkuda.

“Olen otsustanud lahkuda erakonnast Isamaa ja Res Publica Liit. Sisemise otsuse langetasin juba siis, kui erakonna juhtkond kevadel minu ettepanekud erakonda avatumaks ja kaasaegsemaks muuta maha hääletas,” ütles Tsahkna sotsiaalmeedia vahendusel. “Siis oli mulle selge, et meie teed tulevikus ei käi enam ühte rada ning uue juhtkonna vana liini jätkamine on seda otsust vaid kinnitanud,” lisas ta.

“Olen otsustanud Isamaa ja Res Publica Liidust lahkuda. Teen seda raske südamega, sest viimase 16 aasta jooksul olen saanud tänu erakonnale palju uusi kogemusi ning leidnud sõpru kogu eluks. Aga midagi pole teha, IRL ei ole kahjuks enam see poliitiline jõud, kelle seisukohad ühtiksid minu vaadetega tänasele Eestile ja meie tulevikule,” nentis samuti IRL-ist lahkuda otsustanud Mihkelson.

Nii Tsahkna kui ka Mihkelson jätkavad riigikogus parteitutena ja lubavad ka tänavustel kohalikel valimistel mitte kandideerida.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisuse liige ja riigikogu fraktsiooni aseesimees Priit Sibul tunnistas, et kahe juhtiva IRL-i liikme lahkumine erakonnast tuli talle üllatusena.

“See on meie jaoks sama värske ja üllatav,” ütles sibul esmaspäeval BNS-ile kommenteerides erakonna endise esimehe ja ekskaitseminsiter Margus Tsahkna ja riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni lahkumisteadet. “See tuli läbi meedia, ega nad meid ei teavitanud. Nad otsustasid erakonda läbi avalikkuse ja meedia teavitada,” lisas Sibul.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused