Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tsahkna: välisministeerium ei tegele MTÜ Slava Ukraini siseasjadega

-
04.05.2023
Kus on homoagenda, seal on ka Margus Tsahkna.
© UU

Eesti 200 juhatuse liige, välisminister Margus Tsahkna peab MTÜ Slava Ukraini skandaali eeskätt Ukraina probleemiks.

Tsahkna ütles intervjuus Eesti Päevalehele, et tema jaoks on see teema juba kujunenud nõiajahiks. Teatavasti juhib seda mittetulundusühingut samuti Riigikokku pääsenud Tsahkna erakonnakaaslane Johanna-Maria Lehtme, kuid erakonna juhtkonna kuuluv Tsahkna ei näe ka selles probleemi. Lehtme suhtes tal etteheiteid ei ole.

Küsimusele, kas ta välisministrina on saanud vastuse, kas seda rahakasutamist uuritakse Ukrainas, ütles Tsahkna, et see pole tema asi.

„Sellega, kuidas uurimine käib, tegelevad teised institutsioonid. Kindlasti on Eesti riigi huvides, et meie abi on kohale jõudnud. Minu teada on. Nüüd on küsimus, mis on toimunud Ukraina poole peal. Isegi Slava Ukraini inimesed on tunnistanud, et kõike oleks saanud teha veel paremini. Nüüd tulebki selgitada. Aga välisministeerium kindlasti ei tegele Slava Ukraini siseprotsessidega, selleks on tellitud audit ja protsess on avalik. Kas Ukrainas toimub uurimine? Seda tuleb küsida ukrainlaste käest. Ma ei hakka ajast ette minema. See info on Ukraina käes ja nad peavad oma otsused ise tegema.“