TTÜ projektijuhtimises leiti tõsiseid puudusi – see ülikool vajab erilist järelvalvet igal alal

Eesti,
- Updated
TalTech
©Uued Uudised
Tallinna Tehnikaülikool

TTÜ Nurkse juhtum, kus ülikooli kitsaskohtade varjamiseks aeti kogu süü “vilepillipuhuja” kaela, ja kõrgkooli praktika migratsioonipumbana viitavad sellele, et rektor Jaak Aaviksoo käe all on tehnikaülikooli tegevus käest lastud.

Haridus- ja teadusministeeriumi järelevalve tulemused näitavad süsteemseid puudusi Tallinna tehnikaülikooli projekti- ja personalijuhtimises ning TTÜ-l tuleb puudused kõrvaldada, et vältida niinimetatud Nurkse juhtumi sarnaseid rikkumisi tulevikus, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Minister Mailis Repsi sõnul on kahetsusväärne, et avalik-õiguslik ülikool on suhtunud sedavõrd leigelt nii regulatsioonide kehtestamisse kui ka nende järgimisse. “TTÜ peab kiiresti parandama projektijuhtimise korraldust ning muutma selle selgemaks ja läbipaistvamaks,” ütles Reps. “Loodan, et koos puuduste kõrvaldamisega saab TTÜ-s taastatud ka töörahu, mis on äärmiselt oluline.”

Ministeeriumi järelevalve tuvastas, et TTÜ-s puuduvad ühtsed projektijuhtimise põhimõtted. Erinevad juhtimisviisid põhjustavad vääritimõistmisi ning ekslikke ootusi töötajate ja üliõpilaste hulgas. Lisaks ei täida TTÜ ka enda kehtestatud reegleid järjepidevalt. Näiteks paljudel töötajatel ei ole ametijuhendeid, kuigi kooli korra kohaselt on ametijuhend töölepingu kohustuslik lisa.

HTMi järelevalve keskendus TTÜ teadus- ja arendustegevuse korralduse süsteemi hindamisele, mitte üksikutele projektidele. Järelevalve ajendiks oli TTÜ Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadusinnovatsiooniprojekti OpenGovIntelligence (OGI) kohta ilmunud artikkel Postimehes.

Kui ühes kõrgkoolis valitseb korralagedus ja minnalaskmine, siis on kardetavasti põhjust näha TTÜ-d ka migratsioonipumbana õpirände kattevarjus – just tehnikaülikooli ühiselamud on Mustamäe muutnud Mustaks Mäeks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused