Tudengite lõpuaktuste ärajätmine poliitilise protestina on vale ja ebaeetiline samm

Rubriik Eesti On
©Robin Roots/Õhtuleht
Tudengid ei pea kannatama poliitiliste heitluste pärast. Pilt on illustratiivne.

Teaduskoja liikme Andi Hektori sõnul arutavad ülikoolide rektorid esimese sümboolse protestisammuna teaduse alarahastamise vastu ülikoolide lõpuaktuste ärajätmist.

Eesti Ekspressis kirjutab selle peale Priit Hõbemägi, et ülikoolide lõpuaktuste ärajätmisega ähvardamine vastusammuna valitsuse otsusele teadusraha osas tähendaks ülikoole lõpetavate tudengite põhjuseta karistamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Olen kategooriliselt vastu õppeprotsessi rakendamisele poliitilise mõjutamise vankri ette. Üliõpilased on läbinud stuudiumi, enamus sai hakkama määratud aja jooksul, mõni on kauem vaeva näinud. Viimane pool aastat on pingeliselt koos juhendajatega tegeletud bakalaureuse- ja magistritöödega, mis paljudes koolides ka juba ära kaitstud. Diplom käes – milline ausalt ära teenitud rõõm! /…/ …korraga teatab rektoraat – noored, mingit pidulikku lõpetamist teil ei tule, lõpuaktus jääb ära, sest meil on siin valitsusega kanakitkumine pooleli!” vahendab Eesti Ekspress ajakirjanduse õppekava lektori ja kuraatori Priit Hõbemägi sõnu.

Uued Uudised leiavad samuti, et nii häälestatakse noored elluastuvad inimesed teadlikult valitsuse vastu. Oma lõpuaktused on nad auga ära teeninud, kõik neist ilmselt ei soovigi protesteerida, vaid eelistaks lõpetamist poliitikavabalt ja väärikalt tähistada – kellelgil ei ole õigust nende elusündmusi poliitiliste võitluste altarile tuua.

Allikad: Eesti Ekspress, BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused