Tudengite lõpuaktuste ärajätmine poliitilise protestina on vale ja ebaeetiline samm

Tudengid ei pea kannatama poliitiliste heitluste pärast. Pilt on illustratiivne.

Teaduskoja liikme Andi Hektori sõnul arutavad ülikoolide rektorid esimese sümboolse protestisammuna teaduse alarahastamise vastu ülikoolide lõpuaktuste ärajätmist.

Eesti Ekspressis kirjutab selle peale Priit Hõbemägi, et ülikoolide lõpuaktuste ärajätmisega ähvardamine vastusammuna valitsuse otsusele teadusraha osas tähendaks ülikoole lõpetavate tudengite põhjuseta karistamist.

“Olen kategooriliselt vastu õppeprotsessi rakendamisele poliitilise mõjutamise vankri ette. Üliõpilased on läbinud stuudiumi, enamus sai hakkama määratud aja jooksul, mõni on kauem vaeva näinud. Viimane pool aastat on pingeliselt koos juhendajatega tegeletud bakalaureuse- ja magistritöödega, mis paljudes koolides ka juba ära kaitstud. Diplom käes – milline ausalt ära teenitud rõõm! /…/ …korraga teatab rektoraat – noored, mingit pidulikku lõpetamist teil ei tule, lõpuaktus jääb ära, sest meil on siin valitsusega kanakitkumine pooleli!” vahendab Eesti Ekspress ajakirjanduse õppekava lektori ja kuraatori Priit Hõbemägi sõnu.

Uued Uudised leiavad samuti, et nii häälestatakse noored elluastuvad inimesed teadlikult valitsuse vastu. Oma lõpuaktused on nad auga ära teeninud, kõik neist ilmselt ei soovigi protesteerida, vaid eelistaks lõpetamist poliitikavabalt ja väärikalt tähistada – kellelgil ei ole õigust nende elusündmusi poliitiliste võitluste altarile tuua.

Allikad: Eesti Ekspress, BNS

Kommentaarid