Tühja rapsinud Reformierakond lakub haavu

Eesti,
©Scanpix.
DluWAOtGa5ABbwS3yIitYc

Jutud Reformierakonnas valitsevatest pingetest ja sisemistest vastuoludest on saanud uut hoogu pärast käpardlikku umbusalduse avaldamist Jüri Ratase valitsusele.

Üha kõvema häälega räägitakse sellest, et mitmel reformierakondlasel on huvi oma esinaisele jalg ette panna. Mõned aga on üldse poliitika vastu huvi kaotanud.

Tallinna Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats kirjutab Eesti Päevalehes, et vaatamata kõigele ei saa Reformierakonda veel päris maha kanda, kuigi nii Kaja kui ka Siim Kallas on rääkinud intervjuudes, et nad peavad mõneks ajaks leppima opositsioonirolliga, kus kõik vihkavad neid.

Ridade vahelt võib aga aru saada, et oodatakse juba kohalikke valimisi, et sihtida Tallinna raekoda. Reformierakond on pealinnas võimule pääsemisest pikka aega unistanud, kuid ei eeltöö ega ka valimiskampaaniad pole seni õnnestunud, kirjutab Laats.

Samas tuletab ta meelde, et 2021. aastal seisab ees veel üks valimisprotseduur – nimelt saab läbi president Kersti Kaljulaidi esimene ametiaeg.

Laats: „Tasub meenutamist, et 2016. aasta presidendivalimised nägid rahva poolt vaadatuna üsna kummalised välja, sest kandidaate oli erakondade poolt murdu. Muide, Reformierakonna pika valitsemise aeg ja võim hakkaski murenema just toonastest valimistest kantud tülide ja segaduste taustal, mil Siim Kallase ja Marina Kaljuranna taha kogunesid oravate eri leerid. Tüli tipnes sellega, et mõlemad olid justkui natukene kandidaadid, aga tegelikult ei olnud ka. Nii leitigi kompromisskandidaadina Euroopas karjääri teinud Kersti Kaljulaid.“

Ta ennustab, et just Siim kallas on üks, kes presidenditoolile hammast ihub. See võimalus mängiti eelmisel korral maha. „Vaadates hetkeseisu, tundub presidendiunistuse täitumine Siim Kallasest siiski päris kaugel olevat,“ nendib ta.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused