Tule taevas appi – PPA näeb hädaolukorda alles 3000 pagulase saabumisel!

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Ungari hoolitses massimigratsiooni pidurdamise eest ja erinevalt “avatud” Kreekast temal probleeme pole.

Eesti riigistruktuurid tunduvad elavat mingis roosas mullis, mida tõendab ka üks tänane uudis.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) riskianalüüsi kohaselt võtab hädaolukorra mõõtmed stsenaarium, kus Eestisse saabub väikestes, mitmekümnetest inimestest koosnevates gruppides vähemalt 3000 välismaalast, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jutt käib küll ennekõike Euroopa Liidu direktiivist, mis lubab hädaolukordades teha muudatusi välismaalase kinnipidamisega seotud nõuetes, kuid ilmselgelt on 3000 pagulast Eestile juba katastroof, hädaolukord saabub juba kümme korda väiksema koguse puhul, kui nad peaksid hakkama tulema nii, nagu tullakse üle piiri Balkanil.

Eesti pagulaskeskused suudaksid ära majuda ehk 300 inimest, edasi aga tuleb juba tõesti hakata ühiskondlikke hooneid pagulaskeskusteks kujundama, turvalisuse tagamiseks tuleb tööle rakendada rohkem patrulle, riik peab hakkama otsima raha põgenike majutamiseks ja ülalpidamiseks jne – alates 500 inimesest on Eesti riiklikud struktuurid juba suures hädas, ja nagu öeldud, 3000 on juba katastroof, mis eeldab Kaitseliidu jalule tõstmist. Tegelikult tuleb vabatahtlikud riigikaitsjad rakendada juba siis, kui ilmuvad esimesed grupid.

Eelnõu peamine eesmärk on väidetavalt kehtestada asjaomastes õigusaktides erisused, mis võimaldavad kalduda kõrvale rahvusvahelise kaitse taotlejale või viibimisaluseta välismaalasele ettenähtud tagatistest ja teenustest massilisest sisserändest põhjustatud hädaolukorras. Ühesõnaga, see lubab pagulaste vastu olla tavapärasest karmim, kuid selleks ei tohiks oodata aegu, mil tuhanded juba kohal on.

Praegu aga peab riiki töötama täie rauaga selles suunas, et Eestisse ei saabuks enam ühtegi migranti, ei 3, 30, 300 ja ammugi mitte 3000. Kui PPA hakkab häda nägema alles selle viimase arvu juures, siis on Eesti juba omade püstihädas. Suurt migrantide hulka ennustavate eurodirektiivide lappamise asemele tuleks piirid kindlustada ja kõik immigratsiooniuksed sulgeda!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused